İcra yok sitem var!...

Galatasaray'ın efsane futbolcusu ve eski antrenörlerinden Tugay Kerimoğlu, kulübünü icraya vermesinin sözkonusu olmadığını söyledi. Tugay, alacakları konusunda kulüpten kendisine yönelik tavırlar için de sitemkar ifadeler kullandı.

NTV Spor 08.12.2016 - 17:25

Lig Radyo'ya açıklamalarda bulunan Tugay Kerimoğlu "Sözkonusu alacak 2-3 yıllık bir mevzu. 48 bin dolarlık bir tutar. İcra falan göndermedim. Gönderilen kağıt TFF'ye bağlı Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından giden bir evraktır. Olay adliyelik bir mesele değil, TFF kuralları içinde çözülmesi gereken bir uyuşmazlıktır. Bu hak ettiğim bir para. Ben Galatasaray'ı para için icraya vermem. Ancak 700 bin Euro'yu bırakıp giderken, tek kelime etmemiştim; o haber olmuyor, bunlar haber oluyor. Çok üzüldüm" dedi.

Kendisinin ve avukatının defalarca kulübü arayarak alacağını tahsil etmek istediğini, yetkililerin bir süre sonra telefonlarına çıkmadığını söyleyen Tugay Kerimoğlu, "Paramla karakterimi ölçtürmem" ifadesini kullandı.

O dönemde Roberto Mancini ile yolların ayrılması sonrası kendisinin kontratı sürdüğü halde internet sayfasından resminin kaldırılmasına camiaya 15 sene hizmet vermiş bir kişi olarak çok üzüldüğünü vurgulayan Kerimoğlu, "Bundan böyle susmayacağım. Yerli-yabancı ayrımı yapılıyor. Birileri gibi 2.5-3 milyon Euro parayı alıp gitmedim, emeğimin karşılığını istedim. Bu dönemlerde Türk insanına sahip çıkılmıyor. Bunun takipçisi olmak gerekiyor. Bizim 'kazanan jenerasyonumuz'da takım ayırt etmeden söylüyorum, bunun üzerinde durmadık. Sen bizim evladımızsın modelinin artık değişmesi lazım" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...