"İkincileri kimse hatırlamaz"

Arda Turan, ellerinin arasından kayıp giden Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ve finalde forma giyemeyişini NTV Spor'a değerlendirdi...

NTV Spor 25.05.2014 - 02:54


Arda Turan, La Liga şampiyonluğuna ulaştıkları Barcelona maçında sakatlanmış ve 20. dakikada oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Bir hafta boyunca yapılan yoğun tedavi sonrası genel kanı Arda'nın maçta oynayabileceği yönündeydi. Ancak maçtan 1 gün önce yapılan antrenman ve maç günü yapılan son kontroller sonrası Milli yıldızımız Şampiyonlar Ligi finali kadrosundan çıkarıldı.

Maç öncesi gelen bu haberle üzülen Arda, şampiyonluğu ucu ucuna kaçırdıkları final sonrası ise adeta yıkılmıştı. Milli futbolcu, 90+3'te yedikleri golle ellerinin arasından kayıp giden şampiyonluk sonrası NTV Spor'a konuştu. Onur Tuğrul'un soruların yanıtlayan Arda hem üzüntüsünü dile getirdi hem de sakatlığıyla ilgili spekülasyonlara yanıt verdi.
 
Sözlerine "Sonuçta önemli bir şey yaptık ama hayatta ikincileri kimse hatırlamaz" diye giren Arda, yine de özel bir takım olduklarını ve bu sezon önemli işler başardıklarını belirtti. Kazanmaya bu kadar çok yaklaşmışken kaybetmelerinin çok büyük hayal kırıklığı olduğunu ifade eden Arda Turan, ardından maçta niye forma giyemediğini anlattı.
 
"Kronik bir sakatlığım yok" diyen Arda, hakkında yaratılan spekülasyonlara şöyye yanıt verdi: "Bir önceki sakatlığım kasta yırtılmaydı. Bu ise darbeye bağlı sakatlık. Pubis ile ilgili her hangi bir sıkıntı yaşamıyorum. Zaten senede 50 maç oynayan biri oyuncunun kronik sakatılığı yoktur. Öncelikle bu dedikodulara bir son verelim"

Kadroya giremeyiş sürecini de anlatan Arda, "Dünkü antrenmandan sonra herşeyi denedik. Sprint atamıyordum, topa vuramıyordum. Sakatlığım tam leğen kemiğimde olduğu için hareket edemiyordum. Ama nasip böyleymiş. İsterdim ki Türk bayrağını seramonide dalgalandırıp Şampiyonlar Ligi şampiyonu olayım. Ama hayat böyle birşey işte" diye konuştu.
 
2 dakika daha gol yememeleri durumunda Şampiyonlar ligi şampiyonu olacaklarını anımsatan Arda sözlerini "Dramatik olması bizi yıktı biraz. Kupa ellerimizin arasındaydı... Futbol... Yapacak bir şey yok..." diye tamamladı.

 

Sayfa Yükleniyor...