"İlk günkü gibi heyecanlandım"

Uruguay maçıyla birlikte 5 ay sonra sahalara dönen Iker Casıllas, heyecanını gizleyemedi. Tecrübeli kaleci, "Sanki 13 yıl önce sahaya ilk çıktığım günkü gibi heyecan hissettim" dedi.

NTV Spor 18.06.2013 - 14:06

İspanya'nın, Uruguay ile oynadığı Konfederasyon Kupası karşılaşmasında sahalara geri dönen Iker Casıllas, heyecanını saklayamıyor. Ligin ikinci yarısının başında el bileği kırılan ve ardından Real Madrid teknik direktörü Jose Mourinho tarafından şans verilmeyen deneyimli eldiven, 23 Ocak'tan bu yana ilk kez resmi bir maçta sahaya çıktı.

Kariyerinin 800'üncü, milli takımdaki 145. karşılaşmasını oynayan Casillas, bunca tecrübesine karşın, sanki ilk kez sahaya çıkıyormuş gibi heyecanlandığını dile getirdi. Mücadelenin ardından İspanyol basınına açıklamalarda bulunan Casillas, "13 yıl önce ilk kez oynadığım dönemdeki gibi heyecanlıydım. Benim için oynamak da büyük bir sürpriz oldu. Teknik direktör Vicente Del Bosque ve takım arkadaşlarıma bana güvendikleri için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Iker Casillas halen İspanya Milli Takımı'nın formasını en çok giyen oyuncu.

Sayfa Yükleniyor...