İlkay: Endişelenmeyin, hala hayattayım!

Manchester City'li futbolcuların Arsenal ile oynadıkları maçın seranomisinde İlkay Gündoğan'ı hayatını kaybetmiş gibi anmaları üzerine İlkay sosyal medya hesabından "Endişelenmeyin arkadaşlar. Hala hayattayım" mesajını paylaştı

NTV Spor

19.12.2016 - 14:11
Manchester City'li futbolcular, Arsenal ile oynadıkları Premier Lig maçının seranomisine bu iekilde çıkınca sosyal medyada "Ne o? İlkay sadece sakatlanmamış mıydı? Öldü mü yoksa" diye şaka yollu mesajlar paylaşıldı.Getty

Manchester City'li futbolcuların abartılı İlkay Gündoğan mesajı İngiltere'de eleştiri ve alay konusu oldu. City takımı, Arsenal ile oynadıkları lig maçının seranomisinde İlkay'ın formasını ters giyerek, önlerinde İlkay Gündoğan'ın adı ve forma numarası olan 8 ile çıktılar. Sakatlanan İlkay'a destek amacıyla yapılan bu hareket sosyal medyada alay konusu oldu ve "Ne oldu? İlkay sadece sakatlanmamış mıydı? Öldü mü yoksa"  mesajları paylaşıldı. Futbolcuların hareketi abartılı bulunurken "Bir takım arkadaşları hayatını kaybetse ne yapacaklar?" ifadeleri kullanıldı.

Manchester City'nin Arsenal'i 2-1 yendiği maçı tribünde izleyen İlkay Gündoğan da twitter hesabından "Takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Arsenal karşısındaki kritik galibiyet için de tebrik ediyorum. Not: Endişelenmeyin. Hala hayattayım" mesajını paylaşarak adeta seramonideki manzaranın abartılı olduğunu itiraf etti.

Sağ diz çapraz bağları yırtılan İlkay Gündoğan'ın sezonu kapattığı açıklanmıştı. 2014 Dünya Kupası ve 2016 Avrupa Şampiyonası'nı sakatlıkları yüzünden kaçıran ve son sakatlığı sebebiyle 2017 Konfederasyon Kupası'nda da Almanya Milli Takımı forması giyemeyecek olan İlkay, City taraftarlarınca "Kasım Ayının Futbolcusu" seçilmişti.

Sayfa Yükleniyor...