Infantino: 2022 Dünya Kupası diğerleri gibi olmayacak

FIFA Başkanı Gianni Infantino, 2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak Katar'ın Al Bayt Stadyumu'nu gezdi.

NTV Spor 07.10.2020 - 20:36 | Son Güncelleme: 07.10.2020 - 21:46

FIFA Başkanı Gianni Infantino, 2022 Dünya Kupası'nı düzenleyecek Katar'a ziyarette bulundu. Infantino, ziyaret ettiği Al Bayt Stadyumu'ndan etkilendiğini ve şampiyonayı sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Katar'da gerçekleştirilecek Kupa'nın en eşsiz şampiyona olacağına inanan Fransız futbol adamı, "21 Kasım 2020 Dünya Kupası'nı, bu harika stadyumda futbol oynamak bir zevk olacak. Şimdiye kadarki en iyi FIFA Dünya Kupası'nı gerçekleştireceğiz" diyerek sözlerine başladı.

Kupadaki maçların oynatılacağı stadyumların başında gelen Al Bayt Stadyumu'na övgüler yağdıran Infantino, "Al Bayt Stadyumu harika. Gerçek bir futbol stadyumu. Yerel dokunuşlar ve gerçek futbol hissi var. Stadyumun çadır şeklindeki çatısı, burayı eşsiz kılıyor ve Arap desenleri güzellik katıyor. Söyleyecek söz bulamıyorum. Katar'ın turnuvayı düzenlemesinden çok mutluyum. Planlarını görmüştük ama bunu gerçeğe dönüştürmeleri daha etkileyici. Pandemide dünyanın durmasına rağmen Katar çalışmaya devam etti. Şu an kendimden çok daha eminim." ifadelerini kullandı.

"Bu Dünya Kupası diğerleri gibi olmayacak"

Orta Asya'daki sıcaklıkların yüksek olmasından dolayı eleştirilerin odağı olan Katar'a, Infantino desteğini gösterdi. Dünya futbolunun patronu, "2022'de Katar'ın orta sıcaklıkların yaşandığı zamanda uzak ülkelerdeki futbolseverler burada toplanma şansı yakalayacak. Bu Dünya Kupası diğerleri gibi olmayacak" dedi.

Yeşil tasarım, inşaat yönetimi ve enerji verimliliği sürdürülebilirlik sertifikaları alan Al Bayt Stadyumu 60 bin kapasiteli.

2022 Dünya Kupası 21 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek.

Sayfa Yükleniyor...