İngiliz kulüplerine Avrupa'da virüs engeli!

İngiltere'de corona virüs etkilerinin yaygın olması nedeniyle İngiliz kulüplerinin Avrupa maçları farklı ülkelerde oynanacak. Şampiyonlar Ligi'nde oynayan Manchester City ve Liverpool ile Avrupa Ligi'nde mücadele eden Arsenal ve Manchester United'ın oynayacağı maçların statları değişti.

NTV Spor 10.02.2021 - 10:34 | Son Güncelleme: 10.02.2021 - 11:01

Corona virüs spor karşılaşmalarını etkilemeye devam ediyor. Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde mücadele eden takımlar, ülkelerin seyahat kısıtlamalarına takıldı. Avrupa kupalarında yer alan İngiliz takımları Manchester City, Liverpool, Manchester United ve Arsenal'in rakipleriyle oynayacağı maçların stadyumları değiştirildi.

Liverpool'a giriş izni yok

Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Liverpool, RB Leipzig ile oynayacağı son 16 turu için Alman hükümetinden ülkeye giriş izni alamadı. Bunun üzerine  iki takım arasındaki karşılaşma Macaristan'da bulunan Budapeşte'deki Puskas Stadyumu'na alındı. Mücadele 16 Şubat Salı günü saat 23.00'te oynanacak.

Liverpool gibi Manchester City de Borussia Mönchengladbach ile Puskas Stadyumu'nda oynanacak. Karşılaşma, planlandığı gibi 24 Şubat Çarşamba günü TSİ 23.00'te başlayacak.

ManU ve Arsenal, İtalya'da 

Avrupa Ligi'nde yer alan Manchester United ve Arsenal'in de rakipleriyle oynayacağı maçlar corona virüs engeline takıldı. 

Manchester United'ın, Avrupa Ligi son 32 turunda Real Sociedad ile oynacağı maç iki ülkedeki seyahat kısıtlamaları nedeniye İtalya'ya alındı. Karşılaşma, 18 Şubat Perşembe günü TSİ 20.55'te başlayacak. 

Benfica ve Arsenal arasındaki karşılaşma da İtalya'ya alındı. İki takım Roma Olimpiyat Stadyumu'nda kozlarını paylaşacak. Mücadele 18 Şubat'ta TSİ 23.00'te başlayacak. 

Sayfa Yükleniyor...