İngiliz Mahkemesi'nin Mason Greenwood kararı

Manchester United forması giyen Mason Greenwood'un kefaletinin uzatılması için yapılan başvuru kabul edildi.

NTV Spor 29.04.2022 - 13:34
Son Güncelleme: 29.04.2022 - 14:21

Mason Greenwood, sosyal medyada hakkında eski kız arkadaşına karşı taciz, şiddet ve ölüm tehditleri iddaları çıkmasının ardından ocak ayında tutuklanmıştı.Ancak 20 yaşındaki oyuncu, kefalet bedeli ödeyerek 30 Nisan'a kadar serbest bırakılmıştı.

▶PREMIER LİG HABERLERİ

BBC'nin haberine göre, İngiliz polisi hakkında taciz, şiddet ve ölüm tehditleri iddiası ile tutuklanan Greenwood'un kefaletinin uzatılması için yapılan başvuruyu onayladı.

Haberde, Manchester polisinin sosyal medyada yayılan görüntü ve videoları incelemeye devam ettiği bahsedildi.

İngiliz polisinin yaptığı açıklamaya göre, "30 Ocak Pazar günü, şiddet olaylarını bildiren bir kadın tarafından yayınlanan sosyal medya görüntüleri ve videoları hakkında bize sunulan raporu araştırmaya devam ediyoruz. Bir kadına tecavüz, saldırı ve ölüm tehditleri şüphesiyle tutuklanan 20 yaşındaki bir adam, kefalet ile serbest bırakıldı. Mahkemeye kefaletinin 30 Nisan Cumartesi gününün ötesinde bir tarihe uzatılması için başvuruda bulunuldu. Ancak söz konusu duruşmanın Haziran ortasına kadar gerçekleşmesi beklenmiyor. Şüpheli kişi, bir sonraki duruşma tarihine kadar kefalet ile şartlı serbest kalacak" ifadeleri kullanıldı.

Mason Greenwood, Manchester United forması ile son maçına 22 Ocak tarihinde West Ham United karşısında çıkmıştı.

Sayfa Yükleniyor...