Facebook, ırkçılık tartışmaları konusunda ManU yetkilileri ile bir araya geliyor

Sosyal medya platformu Facebook, Manchester United'ın yıldız futbolcuları Paul Pogba ve Marcus Rashford'a yönelik ırkçılık tartışmaları konusunda kulüp yetkilileri ile bir araya gelecek.

NTV Spor 26.08.2019 - 11:04

Küresel çapta 2.41 milyar aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformu Facebook, İngiltere'deki ırkçılık tartışmaları konusunda adım atmaya hazırlanıyor.

İngiliz The Guardian gazetesinde yer alan habere göre Facebook, yıldız futbolcular Paul Pogba ve Marcus Rashford'a yönelik sosyal medya platformu üzerinden gerçekleştirilen ırkçı saldırılar konusunda Manchester United yetkilileri ile görüşmeye hazırlanıyor. 

Halihazırda bir diğer sosyal medya platformu Twitter'ın yetkilileri ile bir görüşme ayarlayan Manchester United'ın, Facebook yetkilileri ile de görüşerek internet üzerinden yapılan ırkçılıklara proaktif çözümler üretme amacında olduğu belirtiliyor.

ManU yıldızları ırkçılık ile karşı karşıya

İngiliz yıldız Marcus Rashford geçtiğimiz Cumartesi günü oynanan Crystal Palace maçında kaçırdığı penaltının ardından ırkçı saldırılara maruz kalmıştı. 

Fransız yıldız Paul Pogba da bir önceki hafta Wolverhampton'a karşı kullandığı penaltıyı gole çevirememesinin ardından sosyal medyadan çeşitli ırkçı mesajlar almıştı. 

Kendisinin ve takım arkadaşı Rashford'ın uğradığı ırkçı saldırılar karşısında sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Pogba; "Atalarım ve ebeveynlerim neslimin bugün özgürce çalışabilmesi, otobüse binebilmesi ve futbol oynayabilmesi için acı çekti. Irkçı saldırlar cehaletten gelir. Bu saldırılar beni daha da güçlendirir ve gelecek nesil için savaşmaya motive eder." ifadelerini kullanmıştı. 

Kick It Out adlı ırkçılık karşıtı kuruluşun Temmuz 2019 raporuna göre, geçen yıl İngiltere üzerindeki ırkçı saldırılar bir önceki yıla göre yüzde 43 artış göstererek 274'e çıkmış durumda. 

Sayfa Yükleniyor...