"İngiltere kronik bir yanılgı içinde"

1994 Dünya Kupası’nı 3. sırada tamamlayan İsveç Milli Takımı’nın en önemli parçalarından Jonas Thern, İngiltere ile oynanacak maç öncesi rakiplerine ciddi eleştirilerde bulundu.

NTV Spor

15.06.2012 - 18:30

Eski İsveçli futbolcu Jonas Thern, İngiltere ile oynanacak maç öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı. Thern rakipleri hakkındai  "İngiltere, dünya futbolunun zirvesinde olduğu gibi kronik bir yanılgı içinde" ifadesini kullandı.

Fransa ile oynanan ilk grup maçında İngiltere'nin ortaya koyduğu futbolun övülmesine anlam veremediğini dile getiren Thern, "Fransa kalesine 90 dakika boyunca çekilen tek şut İngiltere'nin kronik kendisini üstün görme hislerini yeniden harekete geçirdi. Uzun yıllardır olduğu gibi kendilerini kandırmaya devam ediyorlar. İngiltere kesinlikle dünyanın en iyi milli takımlarından biri değil" dedi.

"İNGİLTERE, İSVEÇ'İ YENEMEZ"
İsveç'in İngiltere karşısında bugüne dek hiç yenilgi almadığını hatırlatan Thern, Ukrayna karşısında çok kötü oynamalarına karşın bu durumun EURO 2012'de de değişmeyeceğini iddia etti. İngiltere'nin oyun stilinin İsveç'in işine geleceğini düşünen Thern, "Turnuva başlamadan önce de söylemiştim. Fizik güce dayalı nasıl oynayacağı önceden belli olan takımlar İsveç'i yenemez. İngiltere de tam da böyle bir takım" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...