İngiltere'nin penaltısı için Boris Johnson iddiası

İngiltere'nin Danimarka maçında kazandığı penaltının tartışmaları sürerken İtalyan basınından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

NTV Spor 09.07.2021 - 11:54

EURO 2020 finalinde İngiltere, İtalya ile kozlarını paylaşacak. Ancak dev final öncesi yarı finalin yankıları devam ediyor.

Yarı finalde Danimarka ile karşılaşan İngiltere, uzatmalarda bulduğu penaltı golüyle adını finale yazdırmıştı. Penaltı pozisyonunda Sterling'e müdahale olup olmadığı tartışmaları devam ederken İtalyan basınından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

La Gazzetta dello Sport'ta yer alan bir makalede, İngiltere'nin tartışmalı penaltısı Başbakan Boris Johnson ile ilişkilendirildi.

Boris Johnson'ın Avrupa Süper Ligi projesine karşı çıkmasından ve oluşumu engellemesinden dolayı kurtarıcı olarak görüldüğü ve bu penaltının da bir hediye olduğu iddia edildi.

Avrupa'nın 12 dev kulübünün ortak imzasıyla kurulan Avrupa Süper Ligi'ne tepkiler çığ gibi büyümüş ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson da tavrını net bir biçimde ortaya koyarak Süper Lig'in karşısında durmuştu.

Sayfa Yükleniyor...