İngiltere ve Almanya'nın Jamal Musiala savaşı

İngiltere ve Almanya, Bayern Münih'in genç oyuncusu Jamal Musiala'ya milli takım formasını giydirmek için savaşıyor.

NTV Spor 10.02.2021 - 15:00

İngiltere ve Almanya, Bayern Münih'in 17 yaşındaki oyuncusu Jamal Musiala'ya milli takım formasını giydirmeye çalışıyor.

Haziran 2019'da Chelsea altyapısından Bayern Münih'e transfer olan Musiala, sezon başından itibaren Alman ekibinin ilk 11'inde düzenli forma şansı buluyor.

Annesi Alman, babası Nijerya asıllı İngiliz olan 17 yaşındaki orta saha oyuncusu 15 ve 21 yaş altı kategorilerinde İngiltere, 16 yaş altı kategorisinde Almanya milli takım formasını giydi. Ayrıca Kasım 2020'de İngiltere formasıyla Arnavutluk karşısında oynadı.

İngiltere Milli Takım Menajeri Gareth Southgate ve Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw, Jamal Musiala ile yakından ilgileniyor.

Alman efsanesi Michael Ballack, milli takım için ihtiyaçları karşılayacak ve takımda oynamayı isteyen oyunculardan kurulu bir sistem olması gerektiğini söyledi.

Ballack, Musiala'nın milli takım forması için henüz hazır olmadığını ifade etti. 44 yaşındaki efsane, "Bu olay biraz politik. Elbette Musiala çok yetenekli ve geleceği parlak ancak tamamen milli takım formasını giymek için hazır değil. Ama onu Almanya için ikna etmek istiyorlar" dedi.

"Bu durumu yargılamak istemiyorum" diyen Ballack, "Oyuncunun Almanya için oynamak istemesi önemli. Bununla ilgili konuşulmalı ve oyuncunun ne istediği öğrenilmeli. O çok genç ve konuşmak oldukça önemli" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...