"İnşallah Ndiaye de olacak"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, kulüp ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ve başkan yardımcısı Yusuf Günay ile Türk Telekom Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Emre Akbaba transferi başta olmak üzere gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

NTV Spor 17.08.2018 - 20:13 | Son Güncelleme: 17.08.2018 - 21:53

Transferde son güne kadar çalışmalarını sürdüreceklerini aktaran Cengiz, eski futbolcuları Badou Ndiaye'yi kiralamak için girişimde bulunup bulunmayacaklarına yönelik soru üzerine, "İnşallah o da olacak. Başka sözcük kullanmak istemiyorum. Çünkü bazen konuştuklarımız dünyanın öbür ucunda yansıma buluyor. İnşallah hayırlı olur." şeklinde görüş belirtti.

Mustafa Cengiz, futbolcu sözleşmelerini Türk lirası üzerinden yapmak istediklerini anlatarak, "Ülkemizin içinde bulunduğu durum geçici. Dinamik ve genç bir nüfusa sahibiz. İnşallah üreteceğiz ve bunları aşacağız. İnşallah Türk parası da gerçek değerini bulacak ve Türk parasıyla bu kontratları yapacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"AÇIĞIMIZ 3 MİLYON 350 BİN EURO"
Transferde UEFA ile yaptıkları anlaşma çerçevesinde hareket ettiklerini anlatan Cengiz, futbolcuları Lionel Carole'ü Fransa'nın Strasbourg takımına 750 bin avro karşılığında sattıklarını belirterek, "Şu anda açığımız 3 milyon 350 bin avro. Eğer biz 31 Mayıs 2019 yılına kadar bunu kapatamazsak, 3 milyon avro ceza öderiz." açıklamasını yaptı.

Sarı-kırmızılı taraftarlardan desteklerini esirgememelerini isteyen Cengiz, mali açından da önemli adımlar attıklarını vurgulayarak, "Borçlarımızın yaklaşık yüzde 70'i kısa, yüzde 30'u uzun vadeliydi. Biz bunu 15 gün önce tersine çevirdik. Ziraat Bankası ve DenizBank'a çok teşekkür ediyorum. 380 milyon liralık borç yapılandırmasına gittik. Borçların tamamını lira yaptık." ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

ALBAYRAK: BENİM İÇİN BİR KABUSTU
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak da transferin gerçekleşmesinde Emre Akbaba'nın sergilediği tavrın çok etkili olduğunu söyledi.

Transfer sürecinin yoğun geçtiğini aktaran Albayrak, "Dün akşam panikledim. Evde kimse yoktu. Beyin kanaması geçireceğimi sandım. Kendimi soğuk suyun altına zor attım. Bir insanın nasıl paniklediğini yaşadım. Telefondan artık kulaklarım yandı. Dün gece benim için bir kabustu ama bugün çok mutluyum. Hesap ettiğimizden daha düşük bir maliyete aldığımız için çok mutluyum." diye konuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...