Nestor El Maestro payeyi oyunculara verdi: İnsanlar ben ve sistemle değil futbolcularla ilgilensinler

Göztepe ile 4'te 4 yapan Nestor El Maestro 2-1 kazandıkları Başakşehir maçı sonrası galibiyet payesini oyunculara verdi ve "İnsanlar ben ve sistemle değil futbolcularla ilgilensinler" dedi.

NTV Spor 22.01.2022 - 21:38 | Son Güncelleme: 22.01.2022 - 21:40

Başakşehir galibiyetiyle birlikte ligde 4'te 4 yapan Göztepe'nin teknik direktörü Nestor El Maestro, "Sistemimiz çalışıyor. Bu sistem için zamana ihtiyaç vardı. Şu anda insanların benimle ve sistemle ilgili konuşmayı bırakıp daha çok futbolcularla ilgilenmeleri gerekli. Çünkü futbol, oyuncuların işi. Bir takımda bulunan oynayan ve oynamayan oyuncular, sahada arzu ve istekleriyle mücadele ederlerse futbolda güzel sonuçlar alırsınız. Futbol, aynı formayı giyen 11 oyuncunun kendilerini koşmaya, yerlere düşmeye, forma için savaşmaya razı ettiği bir oyundur" dedi.

Sistemlerinin aslında yeni olduğunu vurgulayan Maestro, "Oynadığımız sisteme baktığımızda aslında yeni bir sistem. Bazı insanlara tuhaf da gelebiliyor. Sahada, resmen takımın ikinci hocası gibi bir oyuncunuz varsa. Atınç gibi çok önemli oyuncularınızın olması gerekiyor. Jahovic gibi her pozisyonda sprint atmaya çalışan 35 yaşındaki bir oyuncunuz varsa bu sistem işe yarayabilir. 92-93 dakika saha içinde her maçta ciddi mesafe kateden kaptanınız (Halil Akbunar) varsa, Ndiaye gibi her maçta 15 km koşan bir oyuncunuz varsa bu sistem işe yarayabilir" sözleriyle oyuncularını övdü.

Sistemin oturmasının zamanla olan bir şey olduğunu vurgulayan Göztepe Teknik Direktörü Nestor El Maestro, "Bir günde olan bir şey değil. Fiziksel bir oyun oynuyoruz ve oyuncuların bu anlamda kendilerini yukarı çekmesi önemli. Bu performanslar ve fiziksel gelişmeler sonuca yansıyor" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...