İrfan Buz'dan 'yabancı' kuralına eleştiri

Yeni Malatyaspor'da teknik direktör İrfan Buz, transfer çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini söyledi.

NTV Spor 05.07.2021 - 21:04

İrfan Buz, Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'ndeki antrenmandan önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yeni sezon öncesi kadro planlaması için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirtti.

Yeni sezon hazırlıklarına Malatya'da başladıklarını ve 8 Temmuz'da Bolu'da kampa gireceklerini aktaran Buz, şöyle devam etti:

"Yönetimimizle istişare yapıp sistemimize uygun oyuncular almaya çalışacağız. Transfer çalışmalarını titizlikle sürdürüyoruz. Bu yıl pandemiden dolayı yurt dışına çıkmak kolay değildi. Biz son çeyrekte ligde kalma mücadelesi verdiğimiz için planlamayla ilgili de sıkıntılar oldu. Bizim sunduğumuz oyuncular tartışılacak isimler değil. Rayane Aabid ve Oussama Haddadi gibi iki çok önemli oyuncumuz oldu. Aabid çok önemli bir oyuncu ve üst düzey müsabaka sayısı var. Ben zaten Haddadi'yi tanıyorum. Kasımpaşa'da kısa bir dönem çalıştık. Bu oyuncuları bünyemize kattık."

Transferde birçok oyuncuyla görüştüklerini belirten deneyimli teknik adam, şu görüşleri aktardı:

"Bazı oyuncularla aşama kaydedildi. İmza aşamasına gelen oyuncular var. Onlarla takıma güç katacağız. Yeni Malatyaspor'a önemli oyuncuları kazandırmak ama aynı zamanda gençlerimize de önem vermek istiyoruz. Birçok genç arkadaşımızı transfer ettik. Yurt içinde olduğu için izleme fırsatımız oldu. Ben genç oyuncuları çok seviyorum. Türk futboluna çok genç oyuncu kazandırdık. Bize faydalı olacak oyuncuları çıkarmak istiyoruz." diye konuştu.

Buz, bir basın mensubunun "Adem Büyük, A Milli Takım'da neden yer almadı?" sorusuna, "Adem Büyük önemli bir oyuncu ve bana göre milli takımda olması gerekiyor. Tecrübesiyle çok efektif bir oyuncu." yanıtını verdi.

- "Yabancı kuralını çok fazla değiştirmeyi doğru bulmuyorum"

Türkiye Futbol Federasyonunun yabancı oyuncu kuralıyla ilgili yaptığı değişikliği de değerlendiren İrfan Buz, şunları kaydetti:

"Öz güveni olan insanlar, çok fazla kararları değiştirmez. Yanlışlar, doğrular olabilir ama en azından bir çizgi olur. Yabancı kuralıyla ilgili sürekli değişim yaptığınız zaman demek ki öz güvenli değiliz. Sürekli bir arayış içerisindeyiz. Yabancı kuralını çok fazla değiştirmeyi doğru bulmuyorum. Eğer istikrar yakalamak istiyorsanız çok fazla değiştirmeyeceksiniz."

- Antrenman

Yeni Malatyaspor, Bolu kampı öncesi Orduzu Pınarbaşı Tesisleri'ndeki son antrenmanını gerçekleştirdi.

Teknik direktör İrfan Buz yönetiminde koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenmanda, genel kuvvet çalışması üzerinde duruldu.

İdman, yenilenme koşusu ve soğuma hareketleriyle tamamlandı.

Sayfa Yükleniyor...