İsmail Kartal maç öncesi açıkladı: "Bunu Samandıra'da takıma yasakladım"

SON DAKİKA HABERİ: UEFA Avrupa Konferans Ligi'ndeki temsilcilerimizden Fenerbahçe yarın deplasmanda Spartak Trnava ile karşı karşıya gelecek. Teknik direktör İsmail Kartal ve futbolculardan Joshua King, müsabaka öncesi basın toplantısında açıklamalar yaptı. İsmail Kartal rotasyon sorusuna cevap verdi.

Haber Merkezi - NTV Spor 04.10.2023 - 19:46
Son Güncelleme: 04.10.2023 - 20:08
İsmail Kartal maç öncesi açıkladı: "Bunu Samandıra'da takıma yasakladım"

, UEFA Avrupa Konferans Ligi H Grubu ikinci maçında yarın deplasmanda Spartak Trnava ile kozlarını paylaşacak.

Mücadele öncesi teknik direktör ve futbolculardan basın toplantısı düzenledi. İsmail Kartal yarınki maçta rotasyon yapıp yapmayacağına dair soruya cevap verirken, Samandıra'da futbolculara verdiği yasağı da açıkladı.

İlk olarak söz alan Joshua King şöyle konuştu:

"Tabii ki buraya 3 puan için geldik. İyi bir durumdayız. 14'te 14 yaptık. Yarın da isteğimiz galip gelmek.

(Özel şoförünün ölümü) Bu hafta kötü bir olay yaşandı. Buna rağmen ben sahaya konsantre bir şekilde çıktım. Biz profesyonel insanlarız. Yarınki maça da konsantre bir şekilde çıkacağım.

"AZ SÜRE ALDIM AMA BEN SABIRLI BİR FUTBOLCUYUM"

Takımımızda çok kaliteli oyuncular var. Geçmiş yıllara nazaran çok daha az süre aldım ama ben sabırlı bir futbolcuyum. Hocamdan şans aldığım takdirde en iyimi vermeye devam edeceğim. Çalışmaya ve gelişmeye devam ediyorum. Benim amacım takıma yardımcı olmak.

"RAKİBİ ÇOK İYİ BİLDİĞİMİ SÖYLEYEMEM"

Biz rakiple alakalı görüntüleri izledik, hocamız bize analizini sundu. Bugünkü akşam idmanından sonra da görüntülü analize devam edeceğiz. Rakibi çok iyi bildiğimi söyleyemem.

"MENTAL AÇIDAN İLK BAŞLARDA ZORDU"

Açıkçası rekabetin her türlüsü faydalıdır. Mental olarak benim açımdan ilk başlarda zordu. Benim amacım kadro kurarken hocamın işini zorlaştırmak. Forma şansı geldiğinde en iyisini yapmaya çalışan bir oyuncuyum. Takım içinde ve kendi pozisyonumda çok kaliteli isimler var. Bu rekabet unsuru oyuncuların kendisini geliştirmesi için önemli bir detay."

Joshua King sonrası söze giren İsmail Kartal şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle buraya gayet moralli geldik. Burada da yarınki rakibimizle ilgili analizleri yapıyoruz. Yarınki Trnava takımını da çok iyi analiz ettik, dersimize çalıştık.

Bu rakibe karşı burada iyi oynayarak 3 puan almak istiyoruz. Gruptan lider çıkmak istiyoruz. Yarın sahaya çıkacak 11 oyuncumuz inşallah bizim beklentilerimize cevap vererek iyi bir sonuç alacak.

İSMAİL KARTAL'DAN ROTASYON SORUSUNA CEVAP

Bu gece toplantı yapıcam yarınki maçla ilgili. Rotasyonla ilgili kararımı henüz vermedim, yarın vereceğim.

Her maçın hikayesi farklıdır. Biz de yarınki maça rakibe göre, Fenerbahçe'ye yakışır bir şekilde oynayacağız. Gerek önde baskı yapacağız, yeri gelecek kompakt bir şekilde savunma yapacağız. Bu gece yapacağımız toplantı sonrası ne yapacağımıza karar vereceğiz.

"BUNU TAKIMA SAMANDIRA'DA YASAKLADIM"

Geçmişte yaptığımız basın toplantılarında da söyledim; 14'te 14, 30'da 30... Biz bunlara bakmıyoruz. Bunları Samandıra'da takıma yasakladım. Bizim için en önemli maç, oynayacağımız ilk maç.

Biz her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bu maça da 3 puan için çıkacağız, bu şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Geriye dönük yaptıklarımıza bakmıyoruz, önümüze bakıyoruz. Bizim parolamız bu şekilde.

Daha önce de söyledim; maç kazanmak istiyorsanız gol yemeyeceksiniz, şampiyon olmak istiyorsanız az gol yiyeceksiniz.

Sayfa Yükleniyor...