İspanya mahkemesi, üç kulüp için ceza yolunu açtı

İspanya Ticaret Mahkemesi, Avrupa Süper Ligi'nden ayrılmayan Barcelona, Real Madrid ve Juventus'a ceza verilmesini engelleyen tedbir kararlarının kaldırıldığını açıkladı.

NTV Spor 21.04.2022 - 22:10 | Son Güncelleme: 21.04.2022 - 22:17

Avrupa Süper Ligi'nin oluşumunda yer alan ve projeden çekilmeyeceğini açıklayan Barcelona, Real Madrid ve Juventus'a İspanya'dan kötü haber geldi.

İspanya Ticaret Mahkemesi Yargıcı Sofia Gil Garcia'nın açıkladığı karara göre Avrupa Süper Ligi'ni destekleyen ve projeden çekilmeyen üç kulübe ceza verilmesini engelleyen tedbir kararları kaldırıldı.

18 sayfalık raporda Barcelona, Real Madrid ve Juventus'u yaptırımlara karşı koruyan kararların, cezalandırılmaları halinde de projeyi devam ettirebilme ihtimalleri olduğu için kaldırıldığı belirtildi. Bu kararın ardından üç kulübün temyize gidebileceği ifade edildi

"Kararı memnuniyetle karşılıyoruz"

İsmi açıklanmayan bir UEFA sözcüsü, Athletic'e verdiği demeçte, İspanya Ticaret Mahkemesi'nin aldığı kararı memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "UEFA'ya bugün Madrid mahkemesinin kararını ulaştı ve ihtiyati tedbir kararlarının tamamı kaldırdı. UEFA bu kararı memnuniyetle karşılıyor ve sonuçlarını değerlendiriyor. Şu an için başka bir açıklama yapılmayacak." dedi.

Sayfa Yükleniyor...