İspanya'nın kabusu penaltılar!

İspanya, son dönemde penaltı vuruşlarında büyük şanssızlık yaşıyor. Del Bosque'nin öğrencileri kullanılan son 25 penaltının 11'inde isabet sağlayamadı.

NTV Spor 09.06.2014 - 15:22

Son dünya şampiyonu İspanya, Brezilya'da unvanını korumak için mücadele edecek.

Kupa yolculuğunda her takım için olduğu kadar İspanya için de penaltı vuruşları büyük önem taşıyor. Ancak istatistiklere bakıldığında; İspanya'nın penaltılardan yana şansı son dönemde çok da fazla gülmüyor.

İspanya 2008'den bu yana kullandığı 25 penaltının 11'ini filelerle buluşturamadı. İspanya'nın penaltılardaki şanssızlığını ise son olarak Cesc Fabregas yaşadı. El Salvador ile oynanan hazırlık karşılaşmasında topun başına geçen yıldız futbolcu meşin yuvarlağı farklı bir şekilde dışarı gönderdi. İspanyol basını ise haksız penaltı kazanmaları nedeniyle Fabregas'ın topu kasıtlı olarak auta yolladığını iddia etti.

Del Bosque döneminde İspanya Milli Takımı'nda en çok penaltı kaçıran futbolcu ise David Villa... Villa, 10 vuruşun 6'sını gole çevirebilirken, Fabregas kullandığı üç penaltıyı da değerlendiremedi. Xabi Alonso, Torres, Ramos ve Soldado penaltı kaçıran diğer oyuncular oldu.

Sayfa Yükleniyor...