İşte yeni proje: Dünya Uluslar Ligi

UEFA'nın 2018'de Uluslar Ligi'nin dünya çapında uygulanması için FIFA'ya önerisi medyaya sızdı. 223 ülke her Konfederasyonu'nun kendi içinde ve 7 klasmanda mücadele edecek. İki yılda bir düzenlenecek organizasyonun finali tek yıllarda Haziran'da yapılacak. Avrupa üç, Güney Amerika iki, Afrika, Asya, Kuzey Amerika birer takımla temsil edilecek

NTV Spor

08.11.2017 - 17:05 | Son Güncelleme: 08.11.2017 - 17:06

UEFA'nın yeni organizasyonu Uluslar Ligi 2018'de başlayacak. Bu organizasyonda 55 ülke dört ayrı ligde küme düşmeli ve terfi etmeli bir sistemde mücadele edecek.

UEFA, Uluslar Ligi'nin dünya çapında yapılmasını FIFA'ya önermişti. İşte bu önerinin ayrıntıları medyaya sızdı. UEFA'nın önerisine göre 223 ülke Dünya Uluslar Ligi'ne katılacak. Takımlar, FIFA Dünya Sıralaması'na göre 7 ayrı lig oluşturacak. Her Konfederasyon kendi elemelerini yine küme düşmeli ve terfili bir sistemle yapacak.

İki yılda bir düzenlenecek organizasyonun finalleri bir "Mini Dünya Kupası" olarak tek yıllarda Haziran ayında yapılacak. Final organizasyonundaki 8 takımın üçü Avrupa'dan, ikisi Güney Amerika'dan gelecek. Afrika, Asya ve Kuzey Amerika'ya birer kontenjan verilecek.

Sayfa Yükleniyor...