Ersun Yanal'dan istifa sorusuna yanıt: İstifa taraftarla paylaşılacak bir konu değil

Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal maç sonrası yayıncı beIN Sports'a Beşiktaş yenilgisini değerlendirdi. Karşılaşma sırasında taraftarın "istifa" tezahüratlarının sorulması üzerine de tecrübeli teknik adam, "İstifa taraftarla paylaşılacak bir konu değil. İstifayı burada konuşacak değilim" dedi.

NTV Spor 18.09.2021 - 22:17

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Beşiktaş'a 2-0 öne geçip 3-2 yenildikleri maçı değerlendiren Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, "Devreye 3-0 önde girme fırsatını kaçırdık. Haji'nin karşı karşıya kaldığı pozisyon. Üstün oynadık. Top bizdeydi ve oyunu kontrol ettik. İkinci yaarının başında bireysel hatayla bir gol yedik. Oyun iyi giderken Fredy ile yine bir gol şansı yakaladık. Haji ile yüzde yüz bir pozisyon yakaladık. 3-1'i rahat bulacağımız pozisyondu. İkinci yarıdaki oyuna tutunma dakikaları pahalıya mal oldu. Enteresan ve unutulmayacak bir maç. Maçı hep birlikte kaybettik ama sorumlusu benim. Öncelikle tüm oyuncularımın mücadelesi ortadaydı. Futbolun belki güzel tarafı bu. Yediğimiz 3 golün 2'si bireysel hatadan gelmesine rağmen çok rahat bunu çevirecek haldeydik. Olmadı. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum" dedi. 

Maçın kırılma anı için de Yanal, "3-0, 3-1, iki tane pozisyon var. İkinciyi yediğimiz golden sonra o tepkiyi gösteremedik" yorumunu yaptı.

Ersun Yanal, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, mağlup oldukları için üzüntü yaşadıklarını söyledi.

İlk yarının son dakikasında 3'üncü gol şansını da yakalamalarına rağmen, bu fırsatı değerlendiremediklerini aktaran Yanal, "İkinci yarının hemen başında yediğimiz gol sonrasında o paniği doğru yönetmek gerekiyordu. Bu sırada yine pozisyonlar bulduk. Ancak böyle maçlarda gol atamazsan, rakibin tecrübeli ve kaliteli oyuncuları pozisyon yakaladıkları zaman affetmiyorlar" diye konuştu.

Mağlubiyetin bütün sorumluluğunun kendisine ait olduğunu dile getiren Yanal, "İyi oyunculardan kurulu bir takım olduğumuzu biliyorum. Bugünkü karşılaşma bence çok ders alınacak, tarihe geçecek bir maçtı. Pozitif oyunumuzu skora yansıtamadığımız için üzülüyorum." ifadelerini kullandı.

Antalyasporlu taraftarların istifa etmesi yönündeki tezahüratlarını da değerlendiren Yanal, "İstifa taraftarla paylaşılacak bir konu değil. Yönetimle paylaşılacak bir konu. Taraftar, yendiğin zaman sevinir, yenildiğin zaman kızar. Belki yönetimle taraftar konuşur. İstifayı burada konuşacak değilim" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...