İsyan etti! "Bazı arkadaşlar..."

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Fenerbahçe'ye 3-1 kaybettikleri maçın ardından takım içinde bazı sorunlarla boğuştuklarını söyledi.

NTV Spor

06.11.2016 - 21:34

Tolunay Kafkas, karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa konuştu. Başakşehir karşısında alınan yenilginin travmasını atlatamadıklarını aktaran Kafkas şunları söyledi;

"Geçen haftaki maçı çok değerlendirmeye almak doğru değil, çünkü özellikle Adanaspor maçını kazandıktan sonra kendi içimizde ciddi sorunlar oluştu. Hafta içerisinde bazı oyuncularımızla yollarımız ayırdık. Maalesef o haftanın yarattığı travmayı atlatmak kolay değil. Bugün oldukça iyi şeyler yaptık, oyunu forse ettik. Bölgesel baskı yaparak geri çekilme taktiğimiz vardı, onu yaptık. Hızlı oyuncularla pozisyon bulma gayreti içindeydik. 1-0 gerideyken penaltı bulup değerlendiremedik. Kötü goller yedik. Geri düşünce Fenerbahçe gibi takımlara karşı oynamak zor. Arkada geniş boşluklar olunca Lens, Emenike gibi oyuncularla bunu değerlendirdiler."

"BİZ BU SORUNLARI AŞARIZ"
"Sıkıntılarla buraya geldik, bunları aşacağız. Şu ana kadar tüm büyük takımlarla oynadık. Son 7 haftada aldığımız 9 puan kadar toplarsak, başka bir noktaya geliriz. Hava her zaman güneşli olmuyor, yağmur, kar oluyor. Altından kalkılamayacak durum yok. Biz bu sorunları aşarız."

"BAZI ARKADAŞLAR TAKIMI YÖNETMEYE KALKTI"
"Oyuncular hakkında çok konuşmayı seven bir teknik adam değilim. Maalesef, takımın içerisinde bazı arkadaşlar takım yönetmek gibi bir dertleri oluyor. Benim gibi bir adamın izin vermesi mümkün değil. Bizim şikayet etmeye hakkımız yok. Ben çalışmayı seven bir adamım, oyuncu odaklı değilim. Bana güvenmişler, buraya getirmişler. Ben iyi çalıştırırım, iyi antrenman yaptırırım, bunlardan taviz vermem. Bu saatten sonra geri dönüş mümkün değil. Oyuncu çıkıyor, yalan yanlış konuşuyor. Eyvallahı olan biri değilim, polemiğe girmeyi sevmem. Bildiğim doğru yolda devam edeceğim, bu takımı iyi yerlere getireceğim. Hayat bir mücadele. Hava her zaman güneşli olmuyor. Yağmur var, kar var. Buranın sorumlusu benim. Altından kalkılamayacak bir durumda değiliz. Fenerbahçe'yi, haklı galibiyetlerinden dolayı tebrik ederim."

Sayfa Yükleniyor...