Galatasaray | İtalya'da çıkarılan raporda Nicolo Zaniolo detayı

İtalya Futbolcular Birliği'nin gerçekleştirdiği "Saldırı altındaki futbolcular" başlıklı raporunun sunumuna, Galatasaray'ın yeni transferi Zaniolo'nun Roma kulübüyle yaşadığı sıkıntılar bağlamında gerçekleştirilen konuşmalar damgasını vurdu.

NTV Spor 16.02.2023 - 09:54
Son Güncelleme: 16.02.2023 - 09:55
İtalya'daki rapordan Zaniolo çıktı

'ın kadrosuna kattığı , ülkesinde yayınlanan bir rapora konu oldu. Sarı-kırmızılılar, İtalyan futbolcuyu kulübünden 15 milyon euro bonservis karşılığında kadrosuna katmış, 23 yaşındaki on numaraya 4.5 yıllık sözleşme imzalatmıştı.

Futbolcular Birliği, Roma'da gerçekleştirilen toplantıda "Futbolcular saldırı altında" başlıklı raporun sunumunu gerçekleştirdi.

🟡🔴

Milliyet'in derlediği habere göre; İtalya Federasyonu Başkanı Gabriele Gravina'nın da hazır bulunduğu toplantıda İtalya Futbolcular Birliği Başkanı Umberto Calcagno bir konuşma gerçekleştirdi.

Buzdağının görünen kısmı

Zaniolo konusunu buzdağının görünen kısmı olarak niteleyen Calcagno, oyuncunun eski kulübü Roma ile yaşadığı sıkıntılar ve kendisini Galatasaray'a transfer olmaya götüren süreç hakkında açıklamalarda bulundu.
Calgano, Ansa'da yer alan sözlerinde; "Zaniolo vakasında süreç daha iyi yönetilebilirdi. Ancak bu şiddetin ya da yaşananların gerekçesi olamaz. Zaniolo Türkiye'de mi? Zaniolo'nun ve kulübün kararını etkileyen sportif performans dışında ya da iş sözleşmesinin dışında durumlar olmasından dolayı üzgünüm. Futbolcunun seçimi, çalışma ilişkisine yabancı olan kişiler tarafından şekillendirildi." dedi. 

Sayfa Yükleniyor...