"İtalya travması yaşamıyoruz"

EURO 2016'da çeyrek finalin sonucu en fazla merak edilen maçında Almanya ile İtalya karşı karşıya gelecek. Almanya'nın büyük turnuvalarda İtalya'ya karşı henüz galibiyeti bulunmuyor. Teknik direktör Löw, bu durumun oyuncuları üzerinde herhangi bir baskıya yol açmadığını söyledi.

NTV Spor 29.06.2016 - 10:28

Almanya ile İtalya, EURO 2016'da erken finalde karşı karşıya gelecek. 4 Dünya, 3 Avrupa şampiyonluğu bulunan Almanya, tarihi boyunca büyük turnuvalarda İtalya'ya hep boyun eğdi. 1970 Dünya Kupası yarı finali, 1982 Dünya Kupası finali, 2006 Dünya Kupası yarı finali ve 2012 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde gülen taraf italya oldu.

EURO 2012'deki yarı final yenilgisi sırasında da Almanya milli takımının başında bulunan Joachim Löw, istedikleri sonucu alacakları konusunda oyuncularına güveniyor. Tüm oyuncularının sağlıklı ve dinlenmiş olduğunu söyleyen Löw; "İtalya'yı büyük turnuvalarda hiç yenemedik. Ancak herhangi bir İtalya travması yaşamıyoruz. Onlardan korkmuyoruz. Neler yapabileceğimizi biliyoruz. En iyi oyunumuzu sahaya yansıtırsak, kazanma şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum" dedi.

Turnuvada şu ana kadar kendilerini test edecek güçte bir takım ile oynamadıklarını vurgulayan Löw; "Tüm rakiplerimize saygı duymakla birlikte henüz neler yapabileceğimizi ortaya koyacak bir maç oynamadık. İtalya maçı bu anlamda gerçek bir test olacak" diye konuştu.

Almanya, Mart ayında İtalya ile oynadığı hazırlık maçını 4-1 kazanmıştı.

 

Sayfa Yükleniyor...