İtalya'da eşcinsel kavgası!

Inter Teknik Direktörü Roberto Mancini, kupa maçında Napoli'nin hocası Maurizio Sarri ile kameralara da yansıyan anları anlattı: "Bana eşcinsel dedi..."

NTV Spor 20.01.2016 - 14:06

İnter Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin, İtalya Kupası kapsamında dün akşam oynanan maç sırasında Napoli'yi çalıştıran Maurizio Sarri'nin kendisine "homoseksüel" dediğini söylemesi ortalığı karıştırdı.

Napoli'de 2-0 kazandıkları maçın ardından öfkeli bir şekilde açıklamalar yapan Mancini, Ljajic'in golünden hemen önce Sarri ile yaşadığı gerilimin perde arkasını anlattı.

Mancini, kameralara da yansıyan anları, "Gidin Sarri'ye sorun. Kendisi tam bir ırkçı ve ayrımcı. Bana saldırdı, ırkçı ifadeler kullanmaktan çekinmedi. Bana 'homoseksüel' de dedi. Futbolda bu gibi adamlara yer olmamalı" diye anlattı.

Tüm yaşananları 4'üncü hakemin de gördüğünü ama bir şey yapmadığını da söyleyen Mancini, "Eğer homoseksüel olsaydım bununla gurur duyardım" diye sözlerini sürdürdü.

SARRI: SAHADA YAŞANAN SAHADA KALMALI
Maurizio Sarri de kendisini savunmakta gecikmedi. Olayın hemen ardından, soyunma odasına giderek rakip teknik adamdan özür dilediğini, ancak özrü kabul etmediği gibi Mancini'nin kendisine hakaretler ettiğini dile getiren Sarri, "Mancini benden yakınmış, ama sahada olan şeyler sahada kalmalıdır. Mertens'e verilen kırmızı karttan dolayı sinirliydim. Bunların olmaması daha iyiydi, ama bu gibi şeyler zaten hep sahalarda yaşanan şeyler. Bunlar sahaların klasik kavgalarıdır. Sözlerimde bir ayrımcılık ya da eşcinsellik karşıtlığı yoktur" diye konuştu.

Sarri, "Onu incitmiş olabilirim. Mancini'nin özrümü kabul etmesini istiyorum. Bir spor adamı dilenen özrü kabul etmeli. Ancak bana ettiği hakaretlerden dolayı ben de kendisinden bir özür bekliyorum" dedi.

SARRİ BU KONUDA SABIKALI
Bu arada, Sarri'nin bu konuda bir sabıkası daha bulunuyor. Sarri, geçen sezon yaptığı, "Futbol homoseksüelere göre bir oyun değil. İtalya'da futbol erkek oyunudur. Daha fazla hakem düdüğü duymak isterseniz İngiliz futbolunu izlersiniz. Nitekim orada homoseksüeller maç oynuyor" yönündeki açıklamalar nedeniyle İtalya Futbol Federasyonu'ndan ceza almıştı.

Sayfa Yükleniyor...