"İyi günler yakında"

Bursaspor Kulübü'nün olağanüstü genel kurulunda başkanlığa seçilen Ali Ay'a mazbatası törenle verildi

NTV Spor 20.01.2016 - 14:33

Özlüce Tesisleri'ndeki başkanlık makamında gerçekleşen törende Ali Ay başkanlığındaki yönetim kurulu, Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, genel kurulda divan başkanlığı yapan İlhan Parseker ile Recep Bölükbaşı yönetiminden mali asbaşkan Kemal Güler hazır bulundu.

İlhan Parseker, törende yaptığı konuşmada, Bursaspor'a yakışan olgunluk içinde bir kongre gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bursaspor'u mali anlamda zor günlerin beklediğini ifade eden Parseker, "Yeni yönetime büyük görev düşmektedir. Başta tribünler olmak üzere, yeni seçilen yönetime destek olalım" diye konuştu. Parseker, başarılar dilediği başkan Ay'a mazbatasını "hayırlı olsun" dilekleriyle verdi.

Kemal Güler de Ay ve yöneticilere başarı dilediklerini iletti. Yönetimdeki 8 aylık süreçte Bursaspor'u iyi bir noktaya getirdiklerine inandığını ifade eden Güler, "Sonuç olarak olmasa da iyi bir takım bıraktığımızı düşünüyorum. Eski yönetimden bir arkadaşımıza ihtiyaç olduğunda her zaman yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim" değerlendirmesinde bulundu.

"BURSASPOR HEDEFSİZ DEĞİLDİR"
Başkan Ali Ay, olaysız bir kongre geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Diğer adayları medeni cesaretlerinden dolayı tebrik eden Ay, şunları kaydetti:

"Genel kurul üyelerimize teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler. Kar kış demeden kongreye geldiler. Bizi çok zor günler bekliyor. Son 15 gün bizim için seçim arifesiydi. Öncelikle mali tabloyu düzeltmek için uzun çalışmalar yapacağız. Allah'ın izniyle bu işin üstesinden geleceğiz ve rahat rahat maçlarımızı seyredeceğiz. Bursaspor hedefsiz bir takım değildir. Her sene şampiyonluğa oynaması gereken takımdır. Bunun için her şeyi yapacağız. İyi günler yakında. Allah Bursaspor'un yanında olsun."

ALİ AY KİMDİR?
Yüksek tekstil mühendisi olan 59 yaşındaki Ali Ay, tekstil işiyle uğraşıyor. Erkan Körüstan başkanlığındaki yönetimde 2013-2014 yılları arasında görev alan Ay, bu dönemde ayrıca icra kurulu başkanlığı yaptı. Ali Ay başkanlığındaki Bursaspor'un yeni yönetiminde Adem Sakarya, Ali Haydar Ademoğlu, Osman Dinsever, Şükrü Çekmişoğlu, Mustafa Bakır, Fatih Korkmaz, İlyas Kocaefe, Cem Öztürk, Fatih Pulat, Yusuf Aslan, Hakan Dinçtürk, Ali Turan, Sezer Sezgin ve Yüksel Çolak yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...