Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'ten Genk maçı yorumu: Oyunun hakkı 3 puandı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Genk maçını değerlendirirken, "Kazanmayı hak ettik. İyi takımız ama bunu sonucu yansıtmamız lazım" dedi.

NTV Spor 08.11.2018 - 23:25 | Son Güncelleme: 09.11.2018 - 09:52

Genk ile 1-1 berabere kaldıkları maçı değerlendirmesi istenen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş şöyle konuştu,

"Burada da kazanmak için sahaya çıktık. Oyun olarak kazanmayı hak ettik. Önde de baskı yaptık, iyi toplar kazandık. Bu topları kullanmakta eksik kaldık. Oyunda net pozisyonlarımız vardı. Son 10 dakika oyundan düştük. O bölümde rakip gelmeye başladı. Uzaktan atılan şutun Vida'nın dizine çarpıp gol olması var. Onun dışında son bölümlerde 2 pozisyon verdik. Oyunu taşıyan oyuncularım vardı. Hepsi emeklerini ortaya koydu. Çok çalıştılar. Bu çalışmanın karşılığı 3 puan olmalıydı.

Uzatma bölümlerinde panik halinde 2 pozisyonları var. Onun dışında takım gayet iyiydi. Takım defansif ve ofansif olarak iyiydi. Hücumda daha isabetli paslarla gol bulabilirdik. Tüm oyunculara gayretleri için teşekkür ediyorum. İyi takımız. Ama bunun sonuca yansıtmamız lazım. Bu akşam iyi oynamamıza rağmen kazanamadık. Oyuncularıma yine de teşekkür ediyorum."

Lens ve Dorukhan'ın sakatlıklarıyla ilgili de düşünceleri sorulan tecrübeli teknik adam, "Lens bir depar esnasında arkasında çekme olunca bıraktı. Mustafa da sonradan girmesine rağmen, son dakikalarda biraz düştü. Hem ofansif hem de defansif olarak topu tutunca bize yardımı oluyordu. Son bölümde 25 numaraya baskı yapmalıydı. Onu yapamadık. Son bölümde önde sıkıntımız vardı. Top tutmamız lazımdı. Yakalanan topu iyi mkullanmalıydı. Dorukhan'a da kramp girmişti ve oyundan almak zorunda kaldık" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...