Jesse Sekidika resmen Konyaspor'da

Galatasaray, Jesse Sekidika'nın sezon sonuna kadar İttifak Holding Konyaspor'a kiralandığını duyurdu. Oyuncunun tüm ücretlerini Konyaspor ödeyecek.

NTV Spor 29.01.2021 - 14:08 | Son Güncelleme: 29.01.2021 - 14:32

Galatasaray, Jesse Sekidika'yı Konyaspor'a kiraladı. Nijeryalı futbolcu sezon sonuna kadar yeşil-beyazlı ekipte forma giyecek.

Sarı-kırmızılı ekip oyuncunun transferini KAP'a bildirirken şu ifadeler kullanıldı:

''Profesyonel Futbolcumuz Jesse Tamunobaraboye Sekidika'nın 2020-2021 sezonu sonuna kadar İttifak Holding Konyaspor Kulübü'ne bedelsiz geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcu ve menajeri net 260.000 Euro tutarındaki bedelden feragat etmiştir. Ayrıca kiralama süresi boyunca oyuncunun tüm ücretleri İttifak Holding Konyaspor tarafından ödenecektir.''

''Konyaspor'un büyüklüğünü biliyorum''

Sezon sonuna kadar kiralık olarak sözleşme imzalayan Jesse Sekidika imza töreni sonrasında duygularını şöyle ifade etti:

“Teşekkür ederim bana bu fırsatı verdiğiniz için. Çok minnettarım. Konyaspor'un büyüklüğünü, nasıl bir camia olduğunu biliyorum. Burada elimden geleni yapacağım. Her şey için teşekkür ederim. Kulübe geldiğim ilk andan itibaren çok güzel şeylerle karşılaştım. Çok güzel bir karşılama yaptılar, herkes çok samimiydi. Eşimi bile aradım, onunla konuştuk. Stadyuma geldiğimizde hayatım boyunca unutamayacağım bir hediye verdi Konyaspor Kulübü. Eşim de bu durumdan çok mutlu oldu. Bunların karşılığını elbet sezon boyunca sizlere ödeyeceğim. Umarım hep beraber mutlu oluruz.”

Sayfa Yükleniyor...