John Toshack'tan Türkiye itirafı: "Bitime 2-3 hafta kala oynanması yasaklanmalı"

İspanyol basınına konuşan Beşiktaş'ın eski teknik direktörü John Benjamin Toshack, Galatasaray derbisini unutamıyor. Toshack'a göre bu tür maçlar sezon bitimine birkaç hafta kala oynanmamalı.

NTV Spor 08.05.2022 - 22:36

Bir dönem Beşiktaş'ı da çalıştıran (1997-1999) 73 yaşındaki Galli teknik direktör John Benjamin Toshack, kariyeri boyunca unutamayacağı tek derbinin Beşiktaş-Galatasaray maçı olduğunu söyledi.

Covid-19'u ağır geçiren, 9 gün yoğun bakımda kalan ve şu anda toparlanma sürecinde olan Toshack, İspanya'nın Marca gazetesine konuştu.

John Benjamin Toshack ne söyledi?

Tecrübeli teknik adam, futbol kariyeri boyunca asla unutamayacağı derbi maçları arasında Beşiktaş-Galatasaray derbisini ilk sırada koyarak, "Şimdiye kadar yaşadığım en inanılmaz derbi Beşiktaş-Galatasaray maçı oldu. Aralarında korkunç bir rekabet var. Sezon bitimine 2-3 hafta kala bu tip derbileri yasaklamak gerek. Yoksa her şey olabilir." dedi.

Barselona kentinde yavaş yavaş normal hayatına dönmeye çalışan Toshack, Covid-19'a karşı verdiği mücadeleyi "Hayatımın en uzun sezon öncesi hazırlığı" diye tanımladı.

Toshack, "Yoğun bakımda 9 gün kaldım. Korkunçtu. Bu sürede lig şampiyonluğu kaybedilir ama ben kazandım. Herkes yanımdaydı, Barselona'daki tüm hastane personeli bana destek verdi. İnanılmazdı. (Emilio) Butragueno her gün beni aradı." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...