Jorge Jesus'un kariyerinde Domenec Torrent detayı

Fenerbahçe, Jorge Jesus'u İstanbul'a getirdi. Portekizli teknik direktörün kariyerinde, Galatasaray'ı çalıştıran Domenec Torrent ile ilgili bir detay var.

Süleyman Tetik 01.06.2022 - 10:34

Fenerbahçe'de teknik direktör belirsizliği son buldu ve sarı-lacivertliler, Portekizli ünlü çalıştırıcı Jorge Jesus'u İstanbul'a getirdi.

Son olarak Benfica'yı çalıştıran Jorge Jesus gelecek sezon Fenerbahçe'yi çalıştıracak. Sarı-lacivertlilerin ezeli rakibi Galatasaray'da ise başkan adayları Domenec Torrent ile çalışmaya sıcak bakmıyor ancak buna rağmen İspanyol çalıştırıcının sözleşmesi şimdilik devam ediyor.

Ezeli rakiplerin başında yer alacak Jorge Jesus ile Domenec Torrent'in ortak bir geçmişleri var.

Jorge Jesus'un yerini Domenec Torrent aldı

Jorge Jesus, 2019'da Avrupa dışına çıktı ve Brezilya ekibi Flamengo'nun başına geçti. Kısa sürede Güney Amerika ekibinin seviyesini yükselten Jesus, bir yılda hem Brezilya şampiyonu oldu hem de Libertadores Kupası'nı kazandı.

Jesus, Flamengo'da geçirdiği kısa sürede kulübe unutulmaz başarılar yaşatırken 2020'nin yazında görevinden ayrıldı.

Flamengo, Jorge Jesus görevden ayrıldıktan sonra yerine Domenec Torrent'i getirdi. 2018'de Manchester City'de Guardiola'nın yardımcılığından ayrılan Torrent, 2019'un Kasım ayına dek MLS ekibi New York City'yi çalıştırmıştı. Torrent ikinci teknik direktörlük deneyimini, Jesus'un yerine geçtiği Flamengo'da yaşadı.

Ancak Torrent, Jesus'un çıtayı yükseğe taşıdığı Flamengo'da beklentileri karşılayamadı ve Temmuz ayında devraldığı görevi Kasım ayında son buldu. Bu süreçte Torrent, Flamengo ile 26 maça çıktı.

Jorge Jesus'tan sonra 2 yılda 5 teknik direktör değişti

Flamengo, Jorge Jesus'un ayrılığının ardından yerini doldurmakta oldukça güçlük yaşadı.

Jesus'tan sonra gelen Torrent'in macerası 100 gün sürerken daha sonra 

gelen Rogerio Ceni, Renato Portaluppi ve Mauricio Souza da kalıcı olamadı. Flamengo son olarak 2021'in Aralık ayında bir başka Portekizli Paulo Sousa'yı göreve getirdi. Sousa, Flamengo'daki görevine devam ediyor.

Flamengo, Jorge Jesus takımdan ayrıldıktan sonra kısa süre içinde 5 farklı teknik direktörle çalıştı.

Sayfa Yükleniyor...