Jose Mourinho'nun Lyon yolu açıldı: Bruno Genesio görevi bırakıyor

Lyon Teknik Direktörü Bruno Genesio sezon sonunda takımdan ayrılacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından gözler, adı Fransız kulübüyle anılan Jose Mourinho'ya çevrildi.

NTV Spor

13.04.2019 - 17:58

Ligue 1'in 32. haftasında Nantes deplasmanından 2-1 mağlup ayrılan Lyon'da Bruno Genesio depremi yaşanıyor.

2015'ten bu yana Fransız ekibini çalıştıran Genesio, Nantes maçının ardından yaptığı basın toplantısında sezon sonu görevi bırakacağını dile getirdi.

Konuyla ilgili konuşan Genesio, ''Başkanla uzun bir görüşme gerçekleştirdik ve sezon sonunda görevimi bırakacağımı ilettim. Bazen kulüp içinde oluşan olumsuz havayla baş edemiyorsunuz'' dedi.

Mourinho, Lyon'a gidecek mi?

Bruno Genesio'nun ayrılık açıklamasından sonra gözler Jose Mourinho'ya çevrildi. Fransa basını geçtiğimiz günlerde Jose Mourinho'nun Lyon ya da Monaco'nun  başına geçmeye sıcak baktığını iddia etti. Ancak Lyon Başkanı Jean Michel Aulas, Nisan ayının başında yaptığı açıklamayla Mourinho ile ilgilenmediklerini duyurdu.

Bruno Genesio'nun ayrılık kararının ardından Lyon'u yeni sezonda kimin çalıştıracağı merakla beklenirken Fransız basını Mourinho'nun adını ön planda tutuyor.

Portekizli teknik adam son olarak Manchester United'da görev yapmış ancak üst üste alınan kötü sonuçların ardından görevine son verilmişti.

Sayfa Yükleniyor...