Kafkas: Turu geçecek güce sahibiz

Gaziantepspor'da Teknik Direktör Tolunay Kafkas, Legia Varşova karşısında alınan mağlubiyetin önemli olmadığını ve turu atlayacak güce sahip olduklarını söyledi.

NTV Spor

29.07.2011 - 00:54

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme turu ilk maçında sahasında Legia Varşova'ya 1-0 yenilerek avantaj kaybeden Gaziantepspor'da Teknik Direktör Tolunay Kafkas, alınan sonucun önemli olmadığını belirterek, ''Turu atlayacak gücümüz var'' dedi.

Kafkas, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında, oyunun genelinde hakim olduklarını ve 90 dakika boyunca üstün oynadıklarını söyledi.

Son pasları iyi veremediklerinden, kale önünde de fırsatları değerlendiremediklerinden yakınan Kafkas, ''Bayağı baskılı oynadık. Rakibin tuzağına düşmemek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Son pasları iyi veremedik. Bir gol yedik. Zaten oyunun böyle olacağını biliyorduk. 0-0'a üzüleceğimiz bir maça ne yazık ki 0-1'lik sonuçla Varşova'ya gidiyoruz. Önemli değil, turu atlayacak gücümüz var. Ben inanıyorum, Gaziantepspor turu atlayacak. Biz takım olarak kazanıp, takım olarak kaybederiz'' diye konuştu.

Kafkas, oyuncularıyla ilgili kişisel şeyleri cevaplamadığını ifade ederek, ''Sıcak hava her iki tarafı da etkiledi. İkinci maçta şansımızı daha fazla görüyorum'' ifadelerini kullandı.

SKORZA: ÇOK ZOR MAÇTA GÜZEL BİR SKOR ALDIK
Legia Varşova Teknik Direktörü Maciej Skorza da, çok zorlu bir maçtan güzel bir skorla ayrıldıklarını söyledi.

Gaziantep'e gelen her takımın çok zorlu maçlar çıkardıklarını ifade eden Skorza, ''Zorlu ve güçlü bir rakibimiz vardı. Gaziantepspor organizasyonu çok iyi olan bir takım. Üstümüze bayağı geldi. Ancak onları kilitlemeyi bildik. Takıma baktığınızda iyi bir oyun çıkardığımızı söyleyemem. Ama skorun iyi olması bizim için önemliydi. Benim açımdan iyi bir maç olmadı, ama skor iyi oldu. Takımıma teşekkür ediyorum. iyi bir mücadele gösterdi. Ama halen ikinci maç var. Her an her şey olabilecek bir tur ve maç olacak'' şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...