"Kaldığı yerden devam edilsin"

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl NTV SPOR'da yayınlanan Gündem adlı programa konuk oldu.

NTV Spor

22.09.2010 - 21:54

Spor Toto Süper Lig'de geçen hafta oynanan Gaziantepspor-Bursaspor maçı sahaya atılan maddelerden dolayı hakem Deniz Çoban tarafından iptal edilmişti. Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl NTV SPOR'da yayınlanan "Gündem" adlı programda Ersin Düzen'in konuğu oldu ve iptal edilen maçın ardından çok çarpıcı yorumlarda bulundu.

Kulüpler Birliği Toplantısı'nda bütün kulüp başkanlarının ortak görüşünün "Maçın kaldığı yerden devam etmesi" yönünde olduğunu söyleyen ve camia olarak da böyle bir kararın çıkması gerektiğini umduklarını belirten İbrahim Kızıl "Ne olursa olsun çıkacak karara da saygılıyız" açıklamasını yaptı.

Sözlerine olay gününü anlatarak başlayan İbrahim Kızıl "Hakem maç boyunca Bursaspor'un lehine yönelik kararlar verdi. Taraftarın da sabrı taştı yavaş yavaş ve patladı. Olayların çıkmasının asıl sorumlusu Deniz Çoban'ın maç boyu vermiş olduğu kararlardır" ifadesini kullanırken yan hakemin orta alana gelip Deniz Çoban ile birlikte yaklaşık 5 dakika boyunca alacakları kararı tartışmalarının da yanlış olduğunu savundu.

Deniz Çoban için Cüneyt Çakır örneğini veren Gaziantepspor Başkanı "Fenerbahçe-Beşiktaş maçında Cüneyt Çakır istese o maçı daha gergin bir hale sokabilirdi. Üzerine gelen futbolculardan birine kırmızı kart gösterse o derbi karışırdı fakat o hakemliğini gösterdi ve profesyonelce maçı bitirdi" dedi.

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Emniyet Teşkilatı'nın çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü ve hakeme yabancı cisim atan şahsın bulunacağını da sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...