Karadağ'da isyan!

Çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Karadağ-Rusya maçının ardından, Karadağ Futbol Federasyonu yetkilileri ve Karadağ basını taraftara ağır eleştirilerde bulundu.

NTV Spor

28.03.2015 - 13:21

EURO 2016 elemeleri G Grubu'nda, Karadağ ile Rusya arasında dün akşam oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen maçın ardından federasyon yetkilileri ve Karadağ basını taraftarlara ağır eleştirilerde bulundu.


     
Karadağ Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Momir Curcevats, "Öyle görünüyor ki biz devleti de milli takımı da Avrupa Şampiyonası'na katılmayı da hak etmiyoruz" ifadesini kullandı.
     
Maçta yaşananları "felaket" olarak nitelendiren Curcevats, maça gelen taraftarların "Karadağ, Seni Seviyorum" diye slogan atmasına rağmen, takıma zarar verecek hareketlerde bulunduğunu söyledi.
     
Karadağ A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Branko Brnovic de olaylardan dolayı Rus futbolculardan ve teknik heyetten özür dileyerek, Karadağ futbolunun geleceğinden "endişeli" olduğunu dile getirdi.
     
Brnovic, "Oyuncularım için çok üzgünüm. Artık Avrupa Şampiyonası'na katılma ihtimalimiz yok. Karadağ futboluna ne olacağı da soru işareti" diye konuştu.


     
Ülkenin önde gelen haber sitelerinden "cdm.me", "Zamanında akıllanalım" başlığıyla yayımladığı analiz haberde, 27 Mart'ın Karadağ futbolu için "kara bir gün" olarak hatırlanacağı ifade edildi.

Haberde, bir grup taraftarın "ülkelerinin yüzünü kızarttığı" kaydedilirken, sorumluların cezalandırılması gerektiği belirtildi.
     
Vijesti gazetesi ise "Holiganlar Aramızda" başlığıyla yayımladığı haberde, taraftarların maç boyunca "Karadağ, Seni Seviyorum" diye slogan atmalarının son derece "ironik" olduğu ifade edildi.
     
Olaylara karışanları "medeni olmayan yabaniler" olarak nitelendiren gazete, bu holiganların sürekli maçlara geldiğini, biletlerini alıp tüm kontrollerden geçtiğini ve her maç normal taraftarların arasında olduklarını yazdı.


      
NE OLMUŞTU?
EURO 2016 Elemeleri G Grubu'nda, Karadağ ile Rusya arasında oynanan maç, golsüz devam ederken, 67. dakikada tribünden atılan yabancı maddenin Rus futbolcu Dimitri Kombarov'a isabet etmesi üzerine Türk asıllı Alman hakem Deniz Aytekin karşılaşmayı durdurmuştu.
     
Aytekin, yardımcıları ve takımların soyunma odasına gitmesinden kısa bir süre sonra, maçın tatil edildiği açıklanmıştı.
     
Maçın henüz ilk dakikasında da kale arkası tribünden gelen meşalenin Rusya kalecisi Igor Akınfeev'in baş bölgesine isabet etmesi üzerine maça 35 dakika ara verilmiş ancak karşılaşma devam etmişti.

Sayfa Yükleniyor...