Karaman ile yollar ayrıldı!

Kayseri Erciyesspor'da sürpriz ayrılık...

NTV Spor 27.05.2014 - 19:49

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor, teknik direktör Hikmet Karaman ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Erciyesspor'u ligin 16. haftasındaki Bursaspor maçıyla devralan ve küme düşme hattından uzaklaştırarak ligde tutmayı başaran Karaman'ın, ikinci bir görüşmeye kadar Kayseri kulübüyle yolları ayrıldı.

BAŞKAN ZİYA EREN'DEN AÇIKLAMA
Erciyesspor Kulübü Başkanı Ziya Eren, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Daha önce de basın aracılığı ile belirttiğim üzere çok değerli hocamız Sayın Hikmet Karaman ile bugün itibari ile toplantımızı yapmış bulunmaktayız.

Kulübümüzün geleceği ve önümüzdeki sezon planlaması ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda maalesef hocamızın beklentileri ile kulübün imkanları örtüşmemektedir.

İkinci bir görüşmeye kadar hocamız ile önümüzdeki sezon için anlaşma sağlanamamıştır.

İlk yarı takımımızın teknik yönetimini çok zor şartlarda üstlenip, kulübümüzü Süper ligde tutma başarısını göstererek tüm Kayseri halkını ve Erciyesspor camiasını sevince boğan Hocamıza ve teknik heyetimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

Başkanlığım süresince kulübün bütün maddi yükünü tek başıma çektim. Şükürler olsun ki Kayseri halkı ve Erciyesspor camiası maddi olarak olmasa bile manevi olarak hep arkamdalardı. Ama ne var ki futbol bir rekabet oyunu ve rekabet ettiğimiz diğer kulüpler ile başa çıkabilmek için güçlü destekçilerinize ve finansal yapıya ihtiyacınız var.

Gönül ister ki önümüzdeki sene Erciyessporumuz için en iyisi olsun fakat en iyiyi oluşturmak için camiadan ve şehrimizden görmüş olduğumuz maddi destek malesef yeterli değil.

Benim yapmış olduğum fedakarlığın da bir yere kadar olduğu düşünülürse önümüzdeki sene çok değerli hocamızın hedefleri ile Erciyessporumuzun hedefleri maalesef örtüşmemektedir. Bu durumdan dolayı Değerli Hocamız Hikmet Karaman ile ikinci bir görüşmeye kadar yollarımızı ayırmış bulunmaktayız" ifadelerini kullandı.

 

Sayfa Yükleniyor...