Kayserispor'da birlik çağrısı!

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, yönetim, teknik heyet, oyuncular ve taraftarın kenetlenmesi gerektiğini söyledi.

NTV Spor

26.11.2018 - 21:44

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, yaptığı yazılı açıklamada, maddi sıkıntılara ilave olarak Spor Toto Süper Lig'de son 7-8 haftadır takımda sportif başarısızlık yaşandığını vurguladı.

Sakat oyuncu sayısının fazlalığından dolayı teknik heyetin kadro kurmakta zorlandığını belirten Bedir, "Çok iyi ve güçlü bir kadro kurup, ciddi hedeflerle lige başlayan takımımız, ilk 4 haftada üstün bir performans göstermiş, gerek bireysel oyuncu, gerekse takım açısından Türkiye'de konuşulur hale gelmişti. Fakat, 5 maçtan sonra peş peşe gelen ve her geçen hafta üzerine 2-3 oyuncunun eklenmesiyle 10-11 sayısına çıkan sakat ve cezalı futbolcularımız nedeniyle teknik ekibin eli, ayağı bağlanmıştır. Böyle olunca kötü sonuçlar gelmiş, moral-motivasyon dibe vurmuştur. Son 5 maçımızda 12-13 kişiyi zor bir araya getirebilmiş, son Alanya maçında ise A takımından ancak 11 oyuncu elimizde kalmıştır. Yedek kulübesinde tamamı altyapıdan gelen 5 oyuncumuz bulunurken, isimlerini bile birçok takım arkadaşı bilmiyordu. Yani çok eksiktik. Buna rağmen, yenilgiyi hele hele 5-0'lık skoru kabul etmemiz asla mümkün olamazdı. Üstelik hem Galatasaray maçı öncesi hem de Alanya maçı öncesi şahsi gayret ve katkılarımızla oyuncularımızın tamamına ciddi bir ödeme yapıldı. Kadromuz, darda olsa bize yakışanı yapmalı, bu neticeyi almamalıydık. Altından kalkması zor bir sonuç, biz yöneticileri de, teknik heyeti de, ciddi rahatsız etmişve acilen bir şeyler yapılması kanaati oluşmuştur." dedi.

"HEP BİRLİKTE KENETLENME VAKTİDİR"
Aytemiz Alanyaspor maçı sonrası teknik heyet ve oyuncularla geniş bir toplantı yaptıklarını aktaran Bedir, "Oyuncular ile yaptığımız detaylı görüşmelerde problemlerin kaynağında1. sırayı üst üste gelensakatlık ve cezalar almıştır. Futbolcular, kötü gidiş ve özellikle son maçtaki negatif performansları için öncelikli olarak kendilerini sorumlu tutmuşlar, çalışma şekilleri veya hocalarıyla iletişim konusunda bir sıkıntı iletmemişlerdir. Oyuncular maddi konularda zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını ancak yönetimin bu konudaki gayretlerini takdir ettiklerini ve ilerleyen dönemde bu sıkıntıların da aşılabileceğini söylemişlerdir." ifadelerini kullandı.

Bedir, taraftar desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyaçları olduğunun altını çizerek, "Tüm Kayserispor sevdalıları inanmalıdır ki, kötü sonuçlara en çok içi yanan başkanınız ve bir ağabeyiniz olarak sizlerin, şehrimizin ve otostop yaparak Alanya'ya kadar maça gelengençlerimizin üzülmesine sebep olan hoca, oyuncu, yönetici her kim olursa olsun gözünün yaşına bakmam, gereğini yaparım. Şu an yaptığımız olmasıgerekendir. Bundan sonra her ayrıntı değerlendirilecektir. Büyük taraftarımız, önümüzdeki ilk maçtan itibaren hocamızı, oyuncularımızı bağırlarına basmalıdır. Başkan, yönetim, teknik heyet, oyuncu grubu ve büyük taraftarımızın hep birlikte kenetlenme vaktidir." dedi.

Sayfa Yükleniyor...