"KAZANÇLI BİR AKŞAM OLDU"

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında 1-0 kazandıkları Adanaspor maçında alınan 3 puandan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

NTV Spor 18.09.2016 - 21:01
OSMANLISPOR

Karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Akçay, üst üste maç trafiğinin kendilerini rotasyon ile karşı karşıya getirdiğini belirterek, "Yoğun bir maç trafiği bizi bekliyor. Adanaspor maçı önemli virajdı ve kazanmamız gereken bir maçtı." dedi.

Adanaspor'un sahaya kapalı bir savunma ve kontraatak taktiği ile çıktığını anlatan deneyimli teknik adam, "Rakibimiz planını iyi uyguladı. Biz de çabuk oyuncularla 3-4 pozisyon yakaladık, buna rağmen 1 gol bulabildik. Bu akşam kazançlı bir akşam oldu." diye konuştu.

Mustafa Reşit Akçay, kapalı savunmalarda seçeneklerin sınırlı olduğuna dikkati çekerek, "Bu tür savunmalar için kreatif ve şut atan oyuncular olması lazım. Bunları denedik. Önemli 3 müsabaka öncesinde bir viraj dönmemiz gerekiyordu. Bunu sağladık. 8 puan, bizim için çok iyi." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...