"Kazanmak için her şeyi yaptık"

Süper Lig'in 34. haftasında konuk ettiği Trabzonspor ile 0-0 berabere kalan Çaykur Rizespor'da teknik direktör Bülent Uygun, mücadelenin taktik savaşı şeklinde geçtiğini söyledi.

NTV Spor 10.04.2021 - 19:07

Uygun, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, üç günde bir maç trafiğinin zorluğunu yaşadıklarını belirtti.

Trabzonspor maçına kazanma adına değişik bir taktikle çıktıklarını ifade eden Uygun, "Özellikle geçiş oyunları ile Trabzonspor'un geçen hafta ürettiği gol pozisyonlarına bakınca hem onları kapatmak, hem de kendi oyunumuzu sahaya yansıtmak, üç puan almak için mücadele ettik. Rakibimize bir-iki pozisyon dışında çok fazla pozisyon vermedik. İstediğimiz oyun anlayışını sahaya yansıtarak kazanmak için her şeyi yaptık." dedi.

Her iki tarafın da oyun içinde farklı taktikler denediğine işaret eden Uygun, "Maç taktik savaşı şeklinde geçti. Hocamızın yaptığı, bizim yaptığımız hamlelerde golü bulabilsek 6-7 yıldır kendi evimizde kazanamamış olmanın verdiği üzüntüyü ortadan kaldırmış olacaktık. Oyuncularımızı saha içindeki performans ve kazanma hırsından dolayı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Covid-19 nedeniyle 15 oyuncunun yaşadığı sendrom, sakatlıklara bağlı eksiklerin takımı etkilediğine değinen Uygun, "Bir ay içinde 8 tane değerli maç var. O maçlara en güzel şekilde hazırlanıp Rizespor'u yukarılara taşımaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...