Kedisine işkence yapan Kurt Zouma'ya hapis yolu

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden West Ham United'ın defans oyuncusu Kurt Zouma'nın sosyal medyaya düşen video'su büyük tepki çekti. Bengal cinsi kedisini tekmelediği ortaya çıkan Zouma, özür diledi; ancak defans oyuncusuna hapis cezası ihtimali var...

NTV Spor 08.02.2022 - 11:56

West Ham forması giyen Fransız oyuncu Kurt Zouma'nmın kedisini tekmelediği video'su sosyal medyada büyük tepki çekti. Kidderminster Harriers'ı yendikleri kupa maçından sonra çekilen görüntülerde Zouma, Bengal cinsi kediye işkence yapıyor. Görüntülerde Zouma'nın bir çocuğun da tanık olduğu olayda kediyi yakalamaya çalıştığı ve kediye ayakkabı fırlattığı görülüyor. 

Kediyi evinin mutağında da kovalayan Zouma'nın bu anlarını ise kardeşinin çektiği bildirildi.

WEST HAM'DAN AÇIKLAMA VE ZOUMA'DAN ÖZÜR
Zouma, kedinin evde karışıklığa neden olduğunu için kızdığını söylerken; daha sonra özür diledi. 27 yaşındaki oyuncu, "Çok üzgünüm" açıklamasını yaptı. Fransız oyuncu, "Davranışlarımdan dolayı özür diliyorum. Hareketlerimin bahanesi yok. Video'dan dolayı hayal kırıklığına uğrattığım kişilerden özür diliyorum. Herkesi temin ederim ki evinimizdeki iki kedi de sağlıklı ve iyiler" diye konuştu.

West Haum United ise Kurt Zouma'nın görüntüleri sonrası bir açıklama yayımladı ve olayı kınadı. Kulübün Kurt Zouma ile olayla ilgili konuştuğu bildirilirken, "Oyuncumuzun bu hareketini kayıtsız şartsız kınıyoruz. Olayı inceleyeceğiz; ancak hayvanlara zulmü hiçbir şekilde onaylamadığımızı belirtmek istiyoruz" denildi.

KURT ZOUMA'YA HAPİS CEZASI İHTİMALİ
Geçen yaz Chelsea'den 29.8 milyon Pound'a West Ham'a transfer olan ve Londra ekibiyle 4 yıllık sözleşme imzalayan Kurt Zouma'ya hapis cezası verilebilir.

İngiltere Parlamentosu'nda geçen yaz kabul edilen yasaya göre, hayvanlara işkence yapanları daha katı cezalar bekliyor. Daha önce sadece 6 ay olan hayvanlara işkence suçu 5 yıla çıkarıldı. Köpek dövüştürenler, atları bakımsız bırakanlar ve ev haylanlarına kötü davrananlar daha uzun süreli cezalar alabilecekler. Başbakan Boris Johnson ve hayvansever eşi Carrie'nin desteklediği yasaya göre her mezbahaneye kamera konulması kararlaştırıldı ve canlı hayvan ithalatı ise yasaklanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...