"Kendi tarihimi yazmaya geldim"

Galatasaray'ın yeni transferleri için düzenlenen imza töreninde Fernando, "Kendi tarihimi yazmaya geldim" derken; Maicon, takım oyununa vurgu yaptı. Ndiaye ise Galatasaray'a gelmekle ne kadar doğru yaptığını anladığını söyledi.

NTV Spor 15.08.2017 - 15:35

Fernando, Manchester City'den eski teknik direktörü Pep Guardiola ile Igor Tudor'un oyun anlayışını değerlendirirken, "Guardiola futbolu değiştiren bir isim. Onunla Tudor'un farklı oyun felsefesi var. Her iki hoca da iyi futbol istiyor. Premier Lig ile Türkiye Ligi'ni kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama dünkü maç ligin mücadeleci olduğunu gösterdi. Hızlı bir oyuncunuz varsa mutlaka ligde fark yaratacaktır." dedi.

Kayserispor maçı için de konuşan Brezilyalı, "Dün ilk maçımın verdiği izlenim; tempolu futbolun oynandığı ve iyi oyuncuların bulunduğu bir lig olduğunu gördüm. Taraftar beni büyüledi. Galatasaray taraftarını biliyordum ama dün canlı yaşadım. Taraftarın önemi takım için önemlidir. 90 dakika bu desteği yaşadık." ifadelerini kullandı.

Vatandaşı Melo ile kıyaslanması üzerine de Fernando, "Melo, kulüp taraftarı gözünde bir idol. Ben de burada kendi tarihimi yazmaya geldim. Galatasaray tarihine adımı yazdırmak ve şampiyonluklar yaşamaya geldim." şeklinde iddialı konuştu.Maicon ise takım oyununa dikkat çekerken, "Stoperlerin başarısı bir çok detaya bağlı. Takım olarak defansif ve hücum anlamında dengeli olmanız lazım. Biz de bunu en iyi şekilde sağladık. İyi ve güçlü bir orta saha, beklerin yardımı çok önemli. Ofansif anlamda da devamlı bindiren bekler olmalı. Bir çok faktörün bir araya gelmesi otomatikmen stoperlerin performansını artırıyor. Bir parantezi kalecimize açmamız gerekiyor. Bize güven bir kalecimiz var. Onun da avantajı çok büyük." dedi.

İsmi İngiliz ekipleriyle anılan Ndiaye, Galatasaray'a transferini değerlendirdi ve "Teklifler geldiğinde ister istemez sportif anlamda düşünüyorsunuz. Galatasaray'a gelmekle şu an, şu dakikada verdiğim kararın ne kadar doğru ve olumlu olduğunu anlıyorum. Dün iyi bir maç oldu, taraftarın desteği güzeldi; ama daha zor karşılaşmalarımız olacak. Her geçen gün daha iyi neler yapabilirim diye ona odaklanıyorum." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...