Bafetimbi Gomis'ten ilk sezon değerlendirmesi: "Kendim dahi bu kadar güzel bir hikaye yazamazdım"

Attığı 29 golle Galatasaray'ın şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Bafetimbi Gomis, France Football dergisini sezonu değerlendirdi; gelecekle ilgili konuştu. İlk sezonu için, "Daha iyi bir hayal mümkün olamazdı" diyen Gomis, "Kendim dahi bu kadar güzel bir hikaye yazamazdım" dedi.

NTV Spor 30.05.2018 - 10:15 | Son Güncelleme: 30.05.2018 - 13:36

Galatasaray'da çok mutlu olduğunu söyleyen Bafetimbi Gomis, "Hem bireysel hem takım olarak mükemmel bir sezon geçirdik. Her güzel şeyin bir sonu vardır ama umarım bu son mümkün olduğunca geç gelir." dedi.

Kendisine gelen teklifler olduğunu kaydeden golcü oyuncu, "Galatasaray'da eşsiz bir tecrübe yaşıyorum. Teklifler var, kulüp ile oturup konuşacağım" diye konuştu.

Fransa Milli Takımı'na çağrılıp çağrılmaması konusuna değinen Gomis, "Ben yalnızca bir oyuncuyum. Fransa Milli Takımının başında bir teknik adam var ve aldığı kararlara saygı duyulması gerekiyor. Kendim için yedek listenin yedeğiyim diyebilirim. Milli Takım için her zaman müaitim, her zaman arayabilirler. Eğer bir kuaföre yahut bir limon satıcısına dahi ihtiyaç duyarlarsa onlar için burada olduğumu söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'daki ilk sezonu için daha iyi bir hayal mümkün olamayacağını vurgulayan 32 yaşındaki oyuncu, "Üstelik, 30 milyon taraftarın sevgilisi oldum. Kendim dahi bu kadar güzel bir hikaye yazamazdım. Şampiyonluk, kariyerimde eksik olan parçaydı. Daha öncesinde çok gol attığım ve büyük takımlar da oynamışlığım olmuştu fakat ilk kez bu sevinci tattım ve şampiyonluk golünü attım." sözleriyle yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Fransız golcü, İstanbul'daki yaşamına dair de oldukça olumlu sözler sarf etti. Galatasaray'a transfer olmasıyla ilk kez İstanbul'a geldiğini söyleyen golcü oyuncu, "İstanbul beni olumlu anlamda çok şaşırttı. Burası muhteşem bir şehir. Hem ben hem de ailem buraya çok çabuk uyum sağladık. Halkla daha iyi kaynaşmak adına şehrin içinde yaşamayı tercih ettim. Oğlum bu sayede İstanbul'un kültürüyle tanıştı. Fransızca ve İngilizce'nin yanında artık biraz Türkçe de konuşabiliyor, bu onun için büyük bir zenginlik." dedi.

Sayfa Yükleniyor...