Galatasaray Haberleri | Işıtan Gün suskunluğunu bozdu: Neden Domenec Torrent? Arda Turan ile sözleşme yenilenecek mi? Kerem Aktürkoğlu ile hangi takımlar ilgeliniyor?

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işıtan Gün, İspanyol basınına Galatasaray-Barcelona maçını yorumladı; performansıyla dikkat çeken Kerem Aktürkoğlu ile ilgilenen takımları açıkladı. Gün, Fatih Terim sonrası Domenec Torrent'in gelişiyle ilgili de açıklamalar yaptı.

NTV Spor 15.03.2022 - 13:28

Teknik direktör Domenec Torrent'in Barcelona'yı çok iyi analiz ettiğini söyleyen Işıtan Gün, "Takım çok organizeydi ve oyun planına bağlı kaldı. Barcelona'nın gol atmadığı son maçın yaklaşık 17 yıl önce Bayern Münih maçıydı. Camp Nou'da Barcelona'ya karşı oynanan böyle bir oyunda gol yememek önemliydi. Normalde beraberlik kutlamayı sevmeyiz, çünkü bu bizim DNA'mızda yok, ama çok iyi bir sonuçtu" dedi. 

Rövanş maçının daha zor olacağını söyleyen Işıtan Gün, "Napoli'ye karşı oynanan maçları da benzer bir durumda gördüm. Barcelona yıldız oyunculara sahip inanılmaz bir takım. Önümüzdeki hafta ilginç bir maç olacak. İstanbul'da oldukça yoğun bir atmosfere sahibiz. Umarız alabiliriz" ifadelerini kullandı. 

NEDEN DOMENEC TORRENT?

Torrent'in Galatasaray'a geliş süreciyle ilgili olarak ve Terim sonrası neden seçildiğiyle ilgili olarak ise Gün şöyle konuştu,

"Torrent ismi çıkınca başkanımıza tanıtım yaptım, farklı görüntülü görüşmeler yaptılar ve gelecek projemiz hakkında detaylı konuştular. Pep Guardiola ile de görüşüyoruz. Şimdiye kadar iyi gidiyor, tabii ki Türkiye ligi farklı bir hikaye ve iyi sonuçlar almak için erken. Gaatasaray'da Terim'i değiştirmek zor. Büyük bir miras bıraktı ve kulüp için tarihsel olarak da çok önemli bir figür. Ama şimdilik Torrent baskıyı oldukça iyi idare ediyor, çok çalışıyor. Yavaş yavaş taraftarların, tabii ki oyuncuların da takdirini kazanıyor. Bu onun için iyi bir adım ve o bunu biliyor. Yalnız gelmedi, Barça'dan yardımcılarıyla geldi. Biz onunla mutluyuz."

"PREMIER LİG VE LA LİGA TAKIMLARI KEREMİLGİLERİNİ DİLE GETİRDİ"
Performansıyla dikkat çeken Kerem Aktürkoğlu'na ilgi olduğunu kaydeden Işıtan Gün, "Kerem Aktürkoğlu, geçen sene çok iyi bir sezon geçirdi ve bu sezon en iyi oyuncularımızdan biri oldu. Daha çok erken ama iki Premier Lig takımı ve bazı La Liga takımları şimdiden Kerem Aktürkoğlu için ilgilerini dile getirdi. Somut ya da resmi bir durum yok. Hala çok genç, gelişmekte olan bir oyuncu ve birçok kulüpten ona çok ilgi olduğunu biliyoruz ama uzun vadeli bir sözleşmemiz var ve bunu göreceğiz. O mutlu olmalı ve hepimiz mutlu olmalıyız. Bugün Türk futbolu için çok önemli bir oyuncu" ifadelerini kullandı.

BARCELONA-PENA-GALATASARAY

Pena'nın Barcelona'dan kiralanmasıyla ilgili olarak da Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işıtan Gün, "Muslera zor bir sakatlık geçirdi ve şu anda A takım kadrosunda antrenman yapıyor, ancak bu teknik direktöre bağlı bir karar. Muslera'nın harika bir kariyeri var. Galatasaray'daki kaleci antrenörümüz yaklaşık 20 yıldır Barcelona'da çalışıyor, bu yüzden Pena'yı uzun süredir tanıyor ve en iyi kaleci olacağını söylüyor. Adı böyle ortaya çıktı. O çok iyi bir çocuk ve umarım bunu başarabilir. Bu onun için en üst seviyede, Galatasaray'dan Barça'ya gitmek için iyi bir başlangıç. Kaleciler için en önemli şey de süre almaktır. Barcelona'dan ayrılırken gazetelerde pena ile ilgili haberleri gördüm, maçın adamıydı. Domenec'in önerisiydi, kaleci konusunda sıkıntı yaşıyorduk. Muslera sakatlanmıştı ve ikinci bir kaleciye ihtiyacımız vardı. Barça ile temasa geçtik. Çok gelecek vadeden bir kaleci" dedi. 

ARDA TURAN İLE SÖZLEŞME YENİLENECEK Mİ?

Arda Turan ile sözleşme yenilenip yenilmeyeceği konusunda ise Gün, "Arda bizim altyapımızdan gelen bir oyuncu ve kulüple olan ilişkisi sözleşmenin önüne geçiyor. Buna başkan karar verir" demekle yetindi.

Işıtan Gün, Arda Turan'ın Barcelona maçı kadrosunda olmamasıyla ilgili olarak da "Arda Turan şu anda A takımla antrenman yapıyor ama Camp Nou konusu teknik bir karardı. Neden Barcelona'da takımla olmadığını bilmiyorum. Sözleşmesi bu yaz bitiyor. İyi olursa, bu teknik bir karardır ve hocanın kararıdır" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...