Kevin Durant, futboldaki yatırımlarını artırıyor

Brooklyn Nets'in yıldız oyuncusu Kevin Durant, Amerika Kadınlar Futbol Ligi (NWSL) takımlarından Gotham FC'nin azınlık hisselerini satın aldı.

NTV Spor 04.05.2022 - 21:18

NBA play-off'larında Boston Celtics'e Doğu Konferansı ilk turunda elenerek sezonu kapatan Brooklyn Nets'te Kevin Durant basketbol dışındaki yatırımlarını artırıyor.

ESPN'de yer alan haberde, girişimci Rich Kleiman ve Kevin Durant'in kurduğu Thirty Five Ventures'in Amerika Kadınlar Futbol Ligi takımlarından NJ/NY Gotham FC'den hisse satın aldığı belirtildi. Durant ve Kleiman'ın şirketinin, mart ayından bu yana kulübe yatırım yapan üçüncü şirket olduğu kaydedildi.

Amerika Birleşik Devletleri Milli Takımı'nın efsanevi isimlerinden Carli Lloyd da emekliliğini açıkladıktan sonra NJ/NY Gotham FC'ye yatırım yaptığını ve hisse satın aldığını açıklamıştı.

Kleiman yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Amerika Kadınlar Futbol Ligi'nde son dönemdeki gelişmeleri göz önüne aldığımızda bu takımın bir parçası olabilmek gerçekten heyecan verici."

▶ FUTBOL HABERLERİ

Takımın teknik direktörü Ed Nalbandian ise açıklamasında, "Kulübümüz için çok büyük bir aıdm. Kevin ve Rich, spordaki en etkileyici isimlerden ikisi. İş ve eğlence dünyasındaki yatırımları, kulübümüzün potansiyelini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Kevin Durant'in bu yatırımla birlikte futbolda hisse sahibi olduğu takım sayısı ikiye yükseldi. Durant daha önce MLS takımlarından Philadelphia Union'dan hisse satın almıştı.

Geçtiğimiz hafta başlayan yeni sezona 3 puanla başlayan Gotham FC, Orlando Pride'ı 3-0 mağlup etmişti. Gotham FC, yeni sezondaki ilk iç saha maçını ise 15 mayısta North Carolina Courage ile oynayacak.

Sayfa Yükleniyor...