İtalya Serie A Haberi | Cristiano Giuntoli: Kim'in serbest kalma maddesi değişken

Napoli Sportif Direktörü Cristiano Giuntoli, Kim Min-Jae'nin sözleşmesindeki serbest kalma bedelinin değişken olduğunu ve bu maddenin belirli bir süre için geçerli olacağını söyledi.

NTV Spor 15.11.2022 - 22:26 | Son Güncelleme: 16.11.2022 - 01:48

İtalya Serie A'da yoluna kayıpsız devam eden Napoli'de sportif direktör Cristiano Giuntoli, İtalyan basınından Corriere dello Sport'a açıklamalarda bulundu.

Napoli'nin sezon başından Fenerbahçe'den kadrosuna kattığı Kim Min-Jae'yle ilgili değerlendirmelerde bulunan Giuntoli, Güney Koreli oyuncunun sözleşmesinde yer alan serbest kalma maddesine açıklık getirdi.

⚽ İTALYA SERIE A HABERLERİ

Giuntoli açıklamasında, "Kim Min-Jae'nin serbest kalma bedeli sadece yabancı kulüpler için geçerli ve temmuz ayındaki 15 günle sınırlı. Serbest kalma maddesi değişken. İlgilenen takımların gelirine bağlı. Dolayısıyla bu konuda konuşulan rakamların hepsi teorik." ifadelerini kullandı.

Kim Min-Jae'yi uzun süredir takip ettiğini söyleyen Giuntoli, 26 yaşındaki oyuncunun sözleşmesini uzatmak istediklerini nelirtti.

"Uzun zamandır listemizde"

Son olarak İtalyan ekibi Siena'yı çalıştıran Massimiliano Maddaloni'nin daha önce Kim Min-Jae'yi önerdiğini söyleyen Giuontoli, "2011'de Carpi'de çalışıyordum. Massimiliano, Marcelo Lippi'nin Çin'de çalıştığı dönemde asistanlığını yaptı. Kim Min-Jae'yi takip etmemiz gerektiğini ve onu izlememizi söylemişti. O zamandan beri Kim listemizde." dedi.

Bu sezon İtalya Serie A'da 15 maçta yenilgi almayan Napoli, 13 galibiyet ve 2 beraberlikle 41 puan topladı.

Napoli formasını bu sezon 20 maçta giyen Kim Min-Jae, 2 gol kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...