"Kimse bana Gomis'i anlatmasın"

Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, Kasım ayı Olağan Divan Kurulu'nda eleştirileri yanıtladı, Gomis'in gidişiyle ilgili çarpıcı konuştu: Maaşına zam istedi. Kayserispor maçına parasını alamadağı için gitmedi. Sonra da İstanbul'da attığı golden sonra "Paradan değil" işareti yaptı. Kimse, bana Gomis'i anlatmasın...

NTV Spor 14.11.2018 - 16:28

Fenerbahçe derbisinde sahaya girmesini değerlendiren Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, "O anda sahaya girmek zorundaydım. Sadace sahada değil, koridorda da büyük efor sarfettim. Fenerbahçeli misafirlerimizi en iyi şekilde korumak zorundaydık" dedi.

Sezon başında Suudi Arabistan'ın El Hilal takımına transfer olan Bafetimbi Gomis ile dikkat çekici ifadeler kullanan Albayrak,

"Galatasaray'ın menfaatlerini düşünmek zordundayız. Gomis, bizden 3 milyon 300 bin Euro alıyordu. Kayseri deplasmanına para almadığı için gitmemişti. İstanbul'da gol attıktan sonra "Paradan değil" diyerek formasını göstermişti. Kimse, bana Gomis'i anlatmasın. Başka futbolcuları da alarak kulübün verememeyeceği şekilde zam istedi. Ona Tarık Çamdal'ı örnek gösterdim. '1 milyon 600 bin Euro maaş alırken -yarısını verelim, git- dedik gitmiyor, dedim. 'Benim sorunum değil' dedi. Ben de 'Kötü oynasan maaşında indirim yapar mıydın?" diye sordum; 'Hayır' cevabını verdi. Sözleşme uzatmak veya maaşının 5 milyon Euro olmasını istedi. Şimdiki kulübünden 10 milyon Euro alıyor, biz bu paraları veremezdik." diye konuştu. 

MODESTE VE VAGNER LOVE SÖZLERİ
"Son gün Modeste'yi bedavaya alıyorduk." itirafında bulunan Abdürrahim Albayrak, "Çin kulübüne, faks çektik. 'Alırsanız, sizi yakarız' dediler. 25 milyon Euro ödeseydik nasıl karşısınıza çıkacaktım? Vagner Love'ı parasız almak istedik. Siz hem bana hem de başkana almamamız için mesaj attınız. Siz dediğiniz için almamazlık yapmadık ama alsaydık yararlı olurdu." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...