"Kimse benim teknik direktörüme 'sokak serserisi' diyemez"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamada Fatih Terim ve ekibine "Sokak kabadayısı" denmesini karşılık verdi.

NTV Spor 23.03.2019 - 23:38 | Son Güncelleme: 24.03.2019 - 00:05

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Kulüpler Birliği Vakfı ile ciddi bir sorunları olduğunu söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen yıllık olağan mali genel kurul toplantısında eleştirilere cevap veren Cengiz, Kulüpler Birliği Vakfının yayımladığı bildiriyle ilgili açıklamada bulundu.

"Kulüpler Birliği ile çok kötü çakışıyoruz." diyen Mustafa Cengiz, "Ben toplantıya gitmedim. Özür beklemedim. Rakibimi değil düşmanımı bile hakir görmem, ezmem. Çarpışmak ve yok etmek ayrı duygu ama asilce çarpışmak ayrı bir şey. Beyaz bayrak çekene bir şey yapamazsın. Ali Dürüst'ün bize hizmeti çok olmuştur. Ayrılmasını ve dönmesini bizden bildiler. İşin acı tarafı o metni hiçbiri üstüne almıyor ama biz nasıl yazıldığını biliyoruz. Anadolu kulüplerine Ali Dürüst'ün tekrar dönüşünün ardından 3 hakemin askıya alındığını söylüyorlar. Yok böyle bir şey. Sadece askıya alındığını beyan ettiler." dedi.

Spor Toto Süper Lig'deki yabancı oyuncu kuralıyla ilgili kısıtlamaya karşı olduğunu aktaran Cengiz, "Türkiye Futbol Federasyonu, bizden altyapı için 2,5 milyon lira kesmiş. Biz altyapıya verilmesini istedik. Yabancı sınırına karşıyız. Yabancının sınırı var, yerlide sınır yok. Rekabetin olmasından yanayız." diye konuştu.

"KİMSE BENİM TEKNİK DİREKTÖRÜME 'SOKAK SERSERİSİ' DİYEMEZ"
Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Kulübünden yapılan açıklamada Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve ekibine "Sokak kabadayısı" denmesini karşılık verdi.

Cengiz, bu konudaki yoğun eleştiriler üzerine, "Fatih hocama demediler. Yardımcı antrenör Hasan hocaya der gibi yaptı. Bu da hoş değil. Kimse benim teknik direktörüme 'sokak serserisi' diyemez. Onu diyen en büyük serseridir." ifadelerini kullandı.

"BENİ İSTEMEYEBİLİRSİNİZ, İSTİFAYA DAVET EDEBİLİRSİNİZ"
Cengiz, genel kurul üyelerinin kendisini istememesini veya istifaya davet edilmesini normal karşılayabileceğini söyledi.

Genel kurulun gergin bir ortamda geçtiğini vurgulayan Mustafa Cengiz, "Galatasaray için katlandığınız gerilime hayret ediyorum. İnsan başkan olunca başka, taraftar olunca başka, protokolde oturunca başka bakıyor. İnsan mağarada ve sarayda aynı düşünemiyor. Bu öfke neden. Öfkelenebilirsiniz, beni istemeyebilirsiniz, istifaya davet edebilirsiniz. Gayet doğal. Bundan asla rahatsız değilim. Benim için 'kedi' dendi, 'değnekle kovalanır' dendi, 'gerisi yalan' dendi, 'temsil kabiliyeti' dendi. Ben sizi temsil ediyorum. Siz neyseniz, ben oyum." dedi.

Yaptıkları işlerin küçük görüldüğünü savunan Cengiz, "Sanki Türkiye sürekli CAS'ta davalar kazanıyor, UEFA'da 4 yıllık yapılandırmaları, anlaşmaları yapıyor. Ne sıkıntı çektiğimizi biliyorlar. Biz sizi kötü temsil etseydik bugün burada olabilir miydik? Kem sözü, küfrü, ayrılığı, hakareti, aşağılamayı temsil edemem. Ben sizin düzgün, dürüst, adil, mert ve korkusuz kanadınızım. Buraya tapulu değiliz. Benim için 'Tehdit ediyor.' diyorlar. Ben tehdit etsem açık ve net ederim. Öyle bir şey asla yok. Sadece divanı ve genel kurulu bana çok yakın görüyorum. Konuşurken dost gibi konuşuyorum." şeklinde konuştu.

Genel kurulda önceden söylediklerinin ekrana yansıtılarak eleştiri konusu yapılmasına değinen sarı-kırmızılı kulübün başkanı, "Geri adım atmıyorum. Neredeyse kasetlerim yayınlandı. Başkan olmadan öncekiler de bütün sözcüklerimin arkasındayım. Hepsinin bir gelişimi var. Hiçbir anı tırnaklayıp alamazsınız. Beni yok etmek, bu yönetimi düşürmek amaç ise hiçbir şey demiyorum. Zaten buradaki konuşmam da gereksiz ve anlamsız. Burada bana konuşulan sözcükler, disipline gelen sosyal medyadaki hakaretlerden daha da ağır. Yerimden kalkıp bir şey demedim. Ben ve arkadaşlarım bunları hak etmiyoruz. Çalışmamız bile küçük görüldü. Biz bu işe gönüllü talip olduk. Kapı açıkken içeri girip kimsenin koltuğunu kapmadık." dedi.

"LİSELİ-LİSESİZ KAVGASI ÇOK TEHLİKELİ"
Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı camiada liseli-lisesiz kavgasının çok tehlikeli olduğunu aktardı.

"Liseci" lafını bile kullanmadığını dile getiren Cengiz, "Liseci lafı giderek liseliye döner. Her canlı kendi zıttını içinde yaşar. Bizim en büyük tehlikemiz liseli-lisesiz kavgası. Çok tehlikeli. Kim bunu ateşliyorsa inan edin Galatasaray'a büyük zarar veriyor. Lütfen susturun. Bunu ateşlemememiz, yok etmemiz gerek." şeklinde görüş belirtti.

Sayfa Yükleniyor...