Adem Büyük'ten Abdullah Avcı tepkisi

Evkur Yeni Malatyaspor'un Kaptanı Adem Büyük'ün 1-1 sona eren Medipol Başakşehir maçı sonrası hedefinde Abdullah Avcı vardı. Adem Büyük, Avcı'nın kendisine vurdgunu söylerken, "Kimse rakip takım kaptanına vuramaz. Onu kendi vicdanına bırakıyorum" dedi.

NTV Spor

01.10.2018 - 22:55

Evkur Yeni Malatyaspor Kaptanı Adem Büyük, Başakşehir maçı sonrası teknik direktör Abdullah Avcı'ya tepki gösterdi. "Olayların dışında olmak istiyorum ama maalesef içine çekiliyorum." diyen Adem Büyük, "Abdullah Avcı'nın kariyerine saygı duyuyuorum ama rakip takım kaptanına hiç kimse vuramaz. Ben kimseye yapmıyorsam o da yapamaz. Onu kendi vicdanına bırakıyorum. Çok iyi hoca olabilirsiniz. Kkimse görmedi ama ben biliyorum, bu maçın önüne geçti. Üzücü bir olaydı. Bunu onun Vicdanına bırakıyorum." ifadelerini kullandı.  

A Spor'a da olayla ilgili açıklamalar yapan Adem Büyük şu ifadeleri kullandı: 

"İlk yarının bitiş düdüğüyle birlikte Abdullah Avcı bana bir şeyler söyledi. Ben de ona karşılık bir şeyler söyledim. Bunlar maçın içinde oldu. Ancak daha sonra nasıl olduğunu bilmiyorum birden haddini aşarak ileri gitti. Hiçkimsenin, kimseye vurma hakkı yok. Bir teknik adamın, bir futbolcuya vurma hakkı yok. Ben onun futbolcusu değilim. Evet kariyerli bir hoca. Yaptıkları ortada. Ama bu yaptığı yakışmadı.

Sürekli kenardan hakemlere serzenişte bulunarak bizi şikayet ediyordu. 'Terbiyesizlik yapmayın' diye bizi şikayet ediyordu. Çok önemli değil ama bence sahada verdiğimiz mücadele ile görevimizi yaptık. Terbisizlik yapan da kendisi. Bize böyle söz söyleme hakkı yok. Beni teselli edecek bir şey yoktu. Sonuçta ben onun ftubolcusu değilim. Devre arası tam tünelin ağzında oldu. Sırtıma vurdu. Benim kimseyle bir problemim yoktu. Tanıdığım muhabbetim olan bir adamdı. Bu hareketi kendisine yakışmadı. 'Hadi içeri gir' şeklinde ittirme olsa, anlarım. Hocayı tanıyorum bunu anlıyorum. Vurmayla teselli arasındaki farkı anlıyorum. 31 yaşındaki bir adamım. Onun gibi kariyerli bir adama yakışmadı. 

Maalesef yaşandı ve bitti. Benim için bu burada bitti. Olayın neden yaşandığını bilmiyorum. Bana yapılan faullerin ardından sürekli kenardan laf atmaya çalışması... Çoğu da sürekli beraber oynadığım arkadaşım. Faullerden sonra gelip özür diliyorlar. Ancak her faülden sonra sürekli bir şeyler söyleme çabası vardı. Bu biraz ileri boyuta gitti. Devre arası bittikten sonra da bana binr şeyler söyledi. "Provoke" falan diyor. Kendisine olmayan şeylere faul verdikleri zaman ona konuşsunlar. Belki de oyuncuları dediklerini yapamamıştır, uykusu kaçmıştır, yemek yiyememiştir gelip burada ftubolcuya sarkmıştır. Bilemiyorum."

Sayfa Yükleniyor...