Kırmızı kart sonrası transferi zora girdi! Caner Erkin kaç maç ceza alacak?

VavaCars Fatih Karagümrük forması giyen Caner Erkin'in Trabzonspor'a olası transferi, Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kartın ardından zora girdi.

NTV Spor 23.12.2021 - 14:06

Süper Lig ekiplerinden VavaCars Fatih Karagümrük forması giyen Caner Erkin, 1-1 eşitlikle sona eren Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kartın ardından büyük bir cezai yaptırım tehlikesiyle karşı karşıya.

Hürriyet'in verdiği habere göre 33 yaşındaki deneyimli sol bek, küfür ya da hakaret ettiğinin tespit edilmesi durumunda Türkiye Futbol Federasyonu kuralları gereği 41. maddeden Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevk edilecek.

➤SÜPER LİG PUAN DURUMU

Bu durumun müsabakanın hakemi Erkan Özdamar tarafından raporlanması haliyle tecrübeli oyuncuya 3 ile 7 maç arası ceza verilebilir.

➔Caner Erkin kaç maç ceza alacak?

MADDE 41 NE DİYOR?

MADDE 41 – KİŞİLİK HAKLARINA SALDIRI, HAKARET, TEHDİT ve TÜKÜRME

(1) TFF veya mensuplarına, müsabaka görevlilerine, futbolculara, yöneticilere veya diğer ilgili kulüp ve kişilere, hakaret eden, söven, tehdit eden veya herhangi bir şekilde kişilik haklarına saldırıda bulunan veya basın ve yayın organları veya sosyal medya aracılığıyla bu eylemleri gerçekleştiren; (a) Futbolculara 2 ila 5; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise 3 ila 7 müsabakadan men cezası...

TRANSFER ZORA GİRDİ

VavaCars Fatih Karagümrük forması giyen Caner Erkin'in Fenerbahçe maçında gördüğü kırmızı kart sebebiyle 3 ile 7 maç arası ceza alması durumunda deneyimli oyuncunun Trabzonspor transferi zora girebilir.

Sayfa Yükleniyor...