Klopp: Doğru zamana kadar bekleyin

İngiltere Premier Ligi'nde Liverpool, 30 yıllık şampiyonluk hasretine son verirken; taraftarların şehir merkezindeki kutlamalarına bir uyarı da menajer Jurgen Klopp'tan geldi. Alman teknik adam corona virüs uyarısı yaptı ve "Doğru zamana kadar bekleyin" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 29.06.2020 - 12:14 | Son Güncelleme: 29.06.2020 - 12:15

Liverpool'un şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından bazı taraftarların şehir merkezinde biraraya gelip kutlamalar yapmasına kulüp tepki göstermiş, "Kabul edilemez" ifadeleri kullanılmıştı.

34 kişinin yaralandığı kmutlamalarla ilgili konuşan Liverpool Menajeri Jurgen Klopp, kutlamalar için doğru zamanın gelmesini beklemelerini istedi.

Kulübün ilk Premier Lig şampiyonluğunu birlikte kutlamak istediklerini söyleyen Klopp, liman bölgesindeki kutlamalardan hoşlanmadığını belirtti. Liverpool'a yakın Liverpool Echo isimli internet sitesinde yer alan açık mektupta duygularını paylaşan Alman teknik adam, "Ben de insanım ve sizin tutkunuz benim de tutkum; ancak şu anda en önemli şey biraraya gelinmemesidir" diye konuştu.

Sağlık çalışanları ve polise ayrı bir parantez atan Klopp, "Onlara çok şey borçluyuz. Lütfen kutlamalarınızı bu korkunç belayı başkalarına bulaştırma riskine önlem alarak yapın. Eğer durumlar daha farklı olsaydı bunu sizinle kutlamaktan başka bir şeyi düşünmezdim. Muhtemelen geçen yılki Şampiyonlar Ligi kutlamalarından daha büyük bir kutlama olurdu. Ancak şimdilik bunun imkanı yok" ifadelerini kullandı.

Liverpool, 30 yıl sonra lig şampiyonluğu sevinci yaşarken; taraftarlar şehir merkezinde sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak biraraya gelmişti. Kulübün yanısıra Liverpool Belediye Başkanı Joe Anderson da kutlamaları eleştirmiş ve olayların Liverpool kulübünü ile Liverpool şehrinin itirabarına zarar verdiğini belirtmişti.

Sayfa Yükleniyor...