Klopp kriterleri!

Liverpool Menajeri Jurgen Klopp, transfer stratejileri hakkında açıklamalarda bulundu. Çok yüksek bedellerle oyuncu transfer etmenin kendi futbol anlayışına uymadığını dile getiren Alman menajer, Pogba'yı transfer etmeyi planlayan Manchester United'a mesaj gönderdi.

NTV Spor 29.07.2016 - 13:25

Juventus'un Gonzalo Higuain'i 90 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmasının yanı sıra Manchester United'ın Paul Pogba için 120 milyon Euro'yu gözden çıkarmasıyla Avrupa transfer piyasası bir hayli hareketlendi.

Otoriteler son yılların en büyük transfer çılgınlığının bu sezon yaşandığını düşüncesinde. Bu fikre katılan isimlerden biri de Liverpool Menajeri Jurgen Klopp. Alman çalıştırıcı, son dönemde transfer piyasasında konuşulan yüksek rakamlardan pek hoşnut değil.

Her kulübün farklı transfer stratejisi olabileceğini ancak çok yüksek bedellerle transfer yapmanın kendi mantalitesine uymadığını belirten Klopp, "120 milyon Euro verdiğiniz bir oyuncu sakatlanırsa; ödediğiniz para çöpe gider. En iyi oyuncuyu kadronuza katmayı her zaman istersiniz. Ancak daha düşük maliyetle aynı amacı taşıyan bir grup oluşturmak çok daha önemli" ifadelerini kullandı.

Oyuncu transferinde farklı etkenlere dikkat ettiklerini belirten Alman çalıştırıcı, "Havuzun dışında yer alan yetenekli ve geleceği parlak olan futbolcular var. Biz onları bulmaya çalışıyoruz" dedi.

Liverpool transfer sezonunda 34 milyon Sterlin karşılığında Sadio Mane'yi 23 milyon Sterlin karşılığında da Georginio Wijnaldum'u kadrosuna katmıştı.

Sayfa Yükleniyor...