Klopp'tan 'yenilin' diyen çocuğa mektup

Manchester United taraftarı bir çocuk Jurgen Klopp'a mektup yazdı ve Liverpool'un bir sonraki maçını kaybetmesini istedi. Jurgen Klopp ise mektubu yanıtsız bırakmadı.

NTV Spor

21.02.2020 - 12:13 | Son Güncelleme: 21.02.2020 - 15:54

Daragh isimli Manchester United taraftarı ligin namağlup lideri Liverpool'un menajeri Jurgen Klopp'a bir mektup yazdı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE İLK BİLET LİVERPOOL'DAN

"Sevgili Jürgen Klopp" sözleriyle başlayan mektupta,

"Adım Daragh. 10 yaşındayım. Manchester United taraftarıyım ve bir şikayet nedeniyle yazıyorum. Liverpool çok fazla maç kazanıyor. Dokuz maç daha kazanırsanız, İngiliz futbolundaki en büyük yenilgisizlik serisine ulaşacaksınız. Bir Manchester United taraftarı olarak bu çok üzücü.

Lütfen Liverpool'un sıradaki maçını kaybetmesini sağla. İzin ver rakip takımlar gol atsın. Umarım şampiyonluğu kazanamama veya bir sonraki maçı kazanmama konusunda seni ikna etmişimdir" ifadeleri kullandı.

JURGEN KLOPP'TAN YANIT
Liverpoool Menajeri Jurgen Klopp da mektubu yanıtsız bırakmadı. Mektup yazdığı için Manchester United'lı oyuncuya teşekkür eden Alman çalıştırıcı,

"Öncelikle bana yazdığın için sana teşekkür etmek istiyorum. Bana iyi şans dilemediğini biliyorum ama ne olursa olsun genç bir futbol taraftarıyla iletişime geçmek güzel bir şey ve benimle temas kurduğun için seni takdir ediyorum" diye yazdı. 

Liverpool'un yenilmesi talebi için Manchesterlı çocuk taraftara olumsuz yanıt veren Klopp,

"Ama ne yazık ki şu an bu talebini kendi rızamla yerine getirmem mümkün değil. Liverpool’un kaybetmesini ne kadar istesen de, dünyada Liverpool’un kazanmasını bekleyen milyonlarca insan var ve benim işim onları yüz üstü bırakmamak.

Ne kadar şanslısın ki, biz geçmişte de maçlar kaybettik ve gelecekte de kaybedeceğiz çünkü futbol böyle bir şey. 10 yaşındayken her şeyin istediğin gibi olacağını düşünüyorsun ama 52 yaşında biri olarak sana söyleyebilirim ki kesinlikle öyle olmuyor" ifadelerine yer verdi. 

Daragh'ın futbol ve Manchester United tutkusuna vurgu yapan Jurgen Klopp, "Ama mektubunu okumuş biri olarak söyleyebilirim ki değişmeyeceği kesin olan bir şey varsa o da senin futbola ve takımına olan tutkun. Manchester United sana sahip olduğu için çok şanslı" övgülerinde bulundu.

Jurgen Klopp mektubunun sonunda da aralarındaki rekabete rağmen Manchester United'a büyük saygı duyduklarını kaydederken, 

"Umarım ki biraz daha maç kazanıp, birkaç kupa daha kaldırabilirsek sen hayal kırıklığına uğramayacaksındır; çünkü bizim takımlarımız büyük rakipler olsa da aynı zamanda birbirimize karşı büyük bir saygı besliyoruz. Benim için futbol budur. Kendine dikkat et ve iyi şanslar" sözleriyle mektubunu noktaladı. 

Sayfa Yükleniyor...