Kongrede ilk gün tamamlandı!

Trabzonspor Kulübü'nün olağan genel kurulunda ilk gün sona erdi. İbrahim Hacıosmanoğlu, yönetim kurulunun mali ve idari yönden ibra edilmesinin ardından söz alarak üyelere hitaben konuşma yaptı.

NTV Spor

05.12.2015 - 15:17

Hayri Gür Spor Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulunun ilk günkü bölümünün sonunda kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, yönetim kurulunun mali ve idari yönden ibra edilmesinin ardından söz alarak üyelere hitaben konuşma yaptı.

Hacıosmanoğlu, daha önceki genel kurullardaki ibra oylamalarına değinerek, "Eski başkanımız sayın Sadri Şener'i ibra etmeyeceklerdi, kürsüden çıktım dedim ki, 'Nuri Albayrak başkanımıza bu yapıldı. Trabzonspor Türkiye'ye rezil olmuştu, yakışmamıştı. Başkanımızı burada oylayalım, bir rezillik daha yaşamayalım.' Bu genel kurullarda hangi başkan ibra edilse 'temiz' manası çıkmaz, edilmezse 'pis' manası çıkmaz" dedi.

Daha önce "Bu kulüpte görev alanlar gelip inceler, varsa bir yanlış, götürüp savcının önüne koyar" dediğini de aktaran Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Göreve geldiğim zaman da ben inceletmedim, benden önce mevcut başkan görevdeyken İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı raporu hukukçu arkadaşlarımla götürüp savcının önüne koydum. Bakın aynı şeyleri bizimle ilgili de söylediler, 'kulübün parasını yiyor' dediler. Bir sene ya da 8 ay önce kendi elimle İçişleri Bakanlığı'na o şaibelerin ortada dolaştığı dönemde kendi adımla dilekçe verip, 'böyle böyle şaibeler basında benim adıma yer alıyor. Lütfen gelip beni inceleyin' dedim."

"Trabzonspor bizim namusumuzdur diyoruz" ifadesini kullanan Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti:

"Kim Trabzonspor'un bir lirasını yiyorsa, yediriyorsa namussuzun dik alasıdır. Cenab-ı Allah yarın yapılacak seçimde Trabzonspor'u hedefine taşıyacak başkan adayına başkanlığı nasip etsin. Buradan ben kendisine de rica ediyorum, İçişleri Bakanlığı'na dilekçemi verdim, müfettişleri beni incelesin diye. Kim başkan olursa, bunun önünü açan da benim tarihte eski başkanı savcılığa veren de benim, suç duyurusunda bulunan da benim. Kim kazanırsa gelsin didik didik araştırsın, neyimi buluyorsa gidip savcının önüne koysun. Çıkıp onun hesabını vermek bir adam olarak da bir Trabzonspor sevdalısı olarak da benim görevimdir."

BAŞARAN'IN KONUŞMASI
Kulüp asbaşkanı Ali Kemal Başaran da görev süresi boyunca çok ağır ve haksız eleştirilere uğradığını, bu durumun kendisini üzdüğünü ifade etti.

Kendisine göre yüreğindeki Trabzonspor sevgisinin hiç kimsede olmayacağını belirten Başaran, "Kim kazanırsa kazansın ölçüyü aşan sözlerle hiç kimseyi yaralamasın. Trabzonspor yöneticiliğini bıraktım, yüreği yaralı bir insanım. Keşke baştan girmeseydim diyorum ama kalbimde tek şek Trabzonspor'a hizmet etme aşkıydı. Üzgünüm. İnşallah gelecek olan başkan kardeşlerimiz bu işleri iyi yapar, onu yıpratmadan yürürüz diye düşünüyorum" dedi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ DİKKAT ÇEKTİ
Yaklaşık 2,5 saat süren genel kurulun ilk gününde yoğun güvenlik önlemleri üst düzeyde tutuldu.

Özellikle salon etrafında jandarma ekipleri, giriş kapılarında özel güvenlik görevlileri tüm üyeleri tek tek aradı. Delege kartı, basın kartı ve kulüp görevli kimliği olmayan hiç kimse salon çevresine yaklaştırılmadı.

Bu arada delegelerin içeri alındığı ana kapıdaki, "Kongre salonuna silahla girmek yasaktır. Lütfen silahınızı teslim ediniz" yazısı da dikkati çekti.

Genel kurulda Mardin Trabzonspor Taraftarları Derneği tarafından açılan pankart, üyeler tarafından alkışlandı.

Trabzonspor Genel Kurulu'nun ikinci günü yarın saat 10.00'da başlayacak. Başkan adayları İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu ve Muharrem Usta üyelere hitaben konuşma yapacak ve daha sonra 20 sandıkta oy kullanma işlemi başlayacak.

Sayfa Yükleniyor...